Як захистити свої права у Європейському суді від львівських міліціонерів Друк
23 грудня 2010 року в Львівському прес-клубі відбулася прес-конференція на тему «Катування за зізнання, або як захистити свої права у Європейському суді від львівських міліціонерів».

З представниками ЗМІ м. Львова спілкувалися:

* Руслан Таратула - адвокат, член правління Фонду «Право і Демократія», представник по справі у Європейському суді з прав людини громадянина Самардака проти України;
* Віталій Разік - директор Фонду «Право і Демократія», правозахисник;
* Андрій Бурий - керівник громадської юридичної приймальні Фонду «Право і Демократія», правозахисник.

Європейський Суд з прав людини 4 листопада 2010 року прийняв рішення у справі «Самардак проти України» (заява № 43109/05). Даним рішенням суду було встановлено порушення Україною статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (Європейської конвенції) у зв‘язку з жорстоким та нелюдським поводженням працівників міліції відносно заявника, а також порушення статті 3 Європейської Конвенції у зв’язку з неефективним розслідування прокуратурою скарги заявника на жорстоке поводження працівників міліції. Суд постановив компенсувати пану Самардаку моральну шкоду у розмірі 10 000 євро, та сплатити 650 євро на покриття витрат, пов‘язаних з веденням справи.

У перший робочий день, 22 квітня 2002 року, Самардак І. Т. звернувся із скаргою на побиття в Личаківську районну прокуратуру м. Львова. Неодноразово прокуратура відмовляла у порушенні кримінальної справи. Ці рішення були скасовані прокуратурою Львівської області, і 29 жовтня 2002 року кримінальна справа таки була порушена. Після чого слідчими Личаківської районної прокуратури м. Львова не менше п’яти разів виносилися постанови про закриття кримінальної справи на підставі пункту другого статті 6 Кримінально-процесуального кодексу України, тобто за відсутністю у діянні складу злочину. Ці постанови були оскаржені до прокуратури вищого рівня і до суду і були скасовані. В одному із своїх рішень Личаківський районний суд м. Львова констатував «вперте небажання прокуратури провести детальну перевірку обставин, викладених заявником і прийняти обґрунтоване рішення стосовно його скарги». Ці слова з постанови місцевого суду цитує у своєму рішенні у даній справі Європейський суд з прав людини. Слідство на сьогоднішній день не завершене і далі перебуває у провадженні слідчого Личаківської районної прокуратури м. Львова.

У 2005 році п. Самардак звернувся за правовою допомогою у цій справі до Фонду «Право і Демократія», на базі якого діяв Центр документування тортур, створений в рамках реалізації проекту „Розробка інструментарію документування тортур та пілотний моніторинг катувань, жорстокого поводження в чотирьох регіонах України” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Членом Фонду «Право і Демократія», адвокатом Русланом Таратулою у листопаді 2005 році було складено та подано скаргу до Європейського суду з прав людини по даній справі та проведено правовий супровід справи на всіх стадіях її розгляду.

Пан Руслан розповів журналістам про основні аспекти судового процесу та проблематику судових спорів у Європейському суді з прав людини. Також пан Андрій Бурий зазначив основні категорії порушень прав людини, з приводу яких українці звертаються до Європейського суду: заборона катувань, право на справедливий суд, захист права власності. Зокрема, Фонд «Право і Демократія» активно працює над супроводом справ, поданих в Європейський суд – на даний час розглядаються 4 заяви, написані працівниками Фонду.

З текстом справи можна ознайомитися на сайті Фонду за адресою:
http://fond.lviv.ua/storage/library/Samardac.pdf - англійська версія
http://fond.lviv.ua/storage/library/Risenniya_Evro_Sydy.pdf - російська версія

Контакти: Віталій Разік, Фонд «Право і Демократія», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , 38(0322)971932, http://fond.lviv.ua/

 РЦ "Гурт"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST