Українці в Роттердамі Друк

На новорічну зустріч до Нідерландів з’їхалося 30 тисяч молодих людей з усього світу. Це уже 33-тя європейська зустріч молоді, яку організовує спільнота монахів із маленького французького містечка Тезе. Зустрічі готують парафії та жителі чергового міста-організатора, а також дуже багато волонтерів, активну участь у підготовці беруть й українські студенти. Цього разу до української делегації, яка була другою за чисельністю після польської, входило приблизно дві тисячі учасників.

 

Львівська пошта, 06 січня 2011

“Волонтери, по суті, є із усіх країн. Вони самі зголошуються і їдуть за свої кошти, а проживання і харчування є безкоштовними, – розповідає “Пошті” учасниця зустрічі, 23-річна Мирослава, аспірантка ЛНУ ім. І. Франка. –Волонтери приїжджають заздалегідь, аби послухати інструкції, хто що має робити. Це є дуже важливо, адже все роблять самі учасники за допомогою лише декількох організаторів та монахів, які закріплені до однією з країн”.

Обов’язки розподіляють між усіма волонтерами за бажанням. Кожен вибирає собі роботу до душі: хтось прибирає, хтось на кухні допомагає, а ті, хто знає іноземні мови, працюють із приїжджими групами. Уже у самому місті, де відбувається зустріч, усіх охочих селять або у сім’ї, або у спільному місці для проживання багатьох учасників зустрічі. Цього разу європейську молодь приймали протестантські та католицькі парафії та сім’ї голландського Роттердама й навколишніх міст. Також до організації зустрічі залучили тисячі добровольців із різних країн, які допомагали місцевим доброчинцям.

“Дуже приємно, що все навколо роблять волонтери, а також залучаються до роботи і самі учасники. Тому ідейно це дуже потужна річ, яка єднає і конфесії, і різні країни, бо там завжди пліч-о-пліч люди багатьох національностей. Ми спілкувались, ділились думками у групах, які завжди були інтернаціональними, – каже Мирослава. – Окрім того, в Європі з християнством є певні проблеми, там молоді люди не розказують про свої релігійні погляди, бо їх просто візьмуть на сміх. Тож для цих людей дуже важливі такі зустрічі з великим колом однодумців. Це їх дуже надихає і підтримує”.

До програми входили спільні молитви на окремих парафіях і зустрічах у паломницькому центрі. Організатори зустрічі запропонували учасникам понад 30 тематичних заходів та лекцій, під час яких обговорили такі теми, як “Мистецтво та Біблія”, “Служіння потребуючим”, “Церква і суспільство”, “Спільна діяльність в Європі”, “Приховані релігійні скарби минулого і сьогодення”, “Примирення посеред страждань”, “Мусульмани і християни в діалозі”.

“Це справжня молодіжна екуменічна спільнота. Сама служба не має характерних рис жодної конфесії, також там, зрозуміло, немає причастя. Це переважно, пісні, причому текстом може бути цитата із Біблії або просто якась мудра фраза, і вона повторюється багато разів під дуже гарні мелодії. Це дуже “лайтова” служба, тож її легко сприймає молодь”, – зазначає Мирослава. Власне зустріч самого Нового року розпочинається із спільної служби та молитви за мир. Після цього відбувається “Фестиваль народів”, під час якого кожна країна влаштовує своєрідний виступ-представлення.

“Дуже цікаво було зустріти Новий рік у такій атмосфері. До 12-ї години всі учасники співали святкових пісень у церкві, а потім виходили та із шампанським вітали один одного. Вже після цього усі йшли до спільного столу, де тривало святкове дійство. Молодь презентувала свою країну за допомогою танців, ігор, пісень, жартів. А ще були: шампанське, кава і справжній гумор, адже англійська у польському, іспанському, хорватському, африканському, українському виконанні буває дуже оригінальною, тож частенько виручала мова жартів і жестів”, – каже співрозмовниця.

Така зустріч Нового року, на думку всіх учасників, залишає тільки найкращі враження. І після цього ще неодноразово хочеться відчути цю надзвичайно дружню атмосферу.

Львівська пошта, № 1 (1033)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST