Львівські експерти досліджуватимуть проблеми забезпечення економічних прав у відносинах з органами публічної адміністрації Друк
Центр досліджень місцевого самоврядування розпочинає реалізацію проекту «Сприяння забезпеченню економічних прав у відносинах з органами публічної адміністрації».

Проект спрямований на комплексне розв’язання проблеми захисту економічних, в тому числі підприємницьких, прав фізичних та юридичних осіб у відносинах з органами публічної адміністрації.

У рамках проекту планується проаналізувати перешкоди на шляху реалізації громадянами, в тому числі підприємцями, економічних прав, сприяти їх усуненню через надання правової допомоги фізичним та юридичним особам, у випадках порушення органами публічної влади їх економічних прав.

Крім цього, у рамках проекту, передбачається провести моніторинг діяльності управління «Дозвільний офіс» Львівської міської ради, на предмет створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, наявності правових, адміністративних та організаційних перешкод при видачі суб'єктам підприємницької діяльності документів дозвільного характеру, забезпечення прозорості процедури видачі документів дозвільного характеру.

Заходи, які передбачені проектом :
• моніторинг діяльності управління «Дозвільний офіс» Львівської міської ради;
• співпраця з управлінням економіки та юридичним управлінням Львівської міської ради;
• надання правової допомоги фізичним та юридичним особам при здійсненні ними захисту своїх економічних, в тому числі підприємницьких прав;
• видання посібника «Реалізація та захист прав підприємців у сфері отримання дозволів». Посібник має на меті висвітлити хід та результати проведеного дослідження, а також запропонувати рекомендації щодо покращення ситуації у окреслених сферах.
• організація та проведення круглого столу «Проблеми захисту економічних, в тому числі підприємницьких прав фізичних та юридичних осіб у відносинах з органами влади» у червні 2011 року у м. Львів за участі представників органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, суддів адміністративних судів, громадян та їх представників, громадських організацій з 10 областей України та журналістів для узагальнення та популяризації отриманих у ході реалізації проекту результатів.

За результатом реалізації проекту очікується досягнення таких результатів:

  • об’єктивна оцінка якості надання адміністративних послуг управлінням «Дозвільний офіс» Львівської міської ради; рекомендації щодо покращення діяльності органів публічної адміністрації у сфері забезпечення економічних прав фізичних, юридичних осіб;
  • визначення рівня забезпеченості економічних прав особи у відносинах з органами публічної адміністрації, аналіз перешкод та напрацювання рекомендацій щодо покращення ситуації;
  • визначення шляхів та можливостей щодо покращення діяльності органів публічної адміністрації зі створення умов для реалізації громадянами своїх економічних, у тому числі підприємницьких прав;
  • надання правової допомоги та консультацій при вирішенні публічно-правових спорів фізичних юридичних осіб з органами публічної адміністрації, які виникли у процесі реалізації економічних (підприємницьких) прав осіб;
  • напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо запровадження альтернативних способів вирішення спорів, зокрема медіації, у адміністративних судах. Особлива увага можливостям медіації та інших видів альтернативних способів вирішення спорів при захисті економічних прав громадян.
  • напрацювання та доведення до широких кіл громадськості конкретних методичних рекомендацій щодо можливостей захисту їх економічних прав з використанням судового, адміністративного способів, або шляхом використання альтернативних способів вирішення правових спорів.
  • широке інформування громадян, громадських організацій та органів публічної адміністрації про стан забезпечення економічних прав громадян та можливі способи їх захисту.

Контакти:
Центр досліджень місцевого самоврядування
79000, Львів, проїзд Крива Липа, 6 тел. (032) 297 53 09, (032) 297 53 09,
факс (032) 297 19 32
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
www.cdms.org.ua

 Громадський портал Львова

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST