У Львові відбудеться кінофестиваль про права людини Друк
Стартуватиме фестиваль 9 грудня у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів, вул. С. Бандери, фільмом «Бірма ВЖ – репортаж із закритої країни», (режисер Андерс Естергорд), який здобув головний приз правозахисного конкурсу VIІ Міжнародного фестивалю Docudays Ua.

Як зазначають організатори, у музеї показ фільмів відбуватиметься нон-стоп без обговорення. В інших місцях після перегляду фільмів громадські активісти запропонують всім присутнім глядачам взяти участь в обговоренні цих фільмів стосовно порушеної у них тематики.

У багатьох країнах світу різні організації проводять фестивалі документального кіно про права людини. 2003 року такий фестиваль започатковано в Україні. З 2006 року Docudays UA є учасником Міжнародної мережі кінофестивалів з прав людини (HRFN).

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми переможці VII Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.

Новиною цього сезону є ретроспективи майстрів світової документалістики Сергія Буковського (Україна) та Яцека Блавута (Польща).

Серед спеціальних програм фестивалю в регіонах – «Країна різноманіття»: фільми, присвячені подоланню ксенофобії та расової нетерпимості, формуванню позитивного ставлення української молоді до інших націй і культур.

Детальніше про мандрівний фестиваль «Дні документального кіно про права людини» можна дізнатися на офіційному веб-сайті фестивалю www.docudays.org.ua.

 Львівський портал

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST