Громадські організації вимагають від Януковича виправити ситуацію в МВС Друк
Представники громадських організацій України висловлюють обурення діями міністра внутрішніх справи А.Могильова, який проігнорував участь у слуханнях «Про дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ», організованих Комітетом ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності спільно з громадськими організаціями 1 грудня.

Про це йдеться у розміщеному на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини зверненні до Президента України Віктора Януковича. Станом на 8 грудня звернення підписали більше 50 громадян та організацій.

Як зазначається у зверненні, «у ситуації наростання негативних тенденцій у діяльності української міліції протягом 2010 року, які пов`язані як з політизацією діяльності ОВС, примушуванням працівників обслуговувати політичні замовлення, так і з недолугими кадровими призначеннями, формуванням системи орієнтації на формальні показники, відкритою корупцією, неефективним управлінням та нецільовим використанням коштів, брутальними порушеннями прав людини та прав працівників міліції, А.Могильов всіма можливостями уникає від спілкування як з громадськістю, потерпілими від катувань в міліції, так і народними депутатами України».

Як зазначають автори звернення, МВС робило все можливе для перешкоджання проведенню цих слухань і добилося їхнього перенесення з 11 листопада на 1 грудня, нібито у зв`язку із відсутністю міністра, який був запрошений особисто. 1 грудня, вже під час слухань, учасників було повідомлено знову про його відсутність у зв`язку із закордонним відрядженням. «Таким чином, поїздка за кордон є більш важливою, ніж участь у планових слуханнях, на яких піднімалися головні питання в діяльності міліції», - сказано у зверненні.

Його автори нагадують, що А.Могильов неодноразово ігнорував вказівки Президента, «як то було із проведенням ретельного розслідування справи Ігоря Індила або з руйнуванням системи моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС». «Для всіх нас стало показовим, що саме під час проведення слухань, і, можливо, доповіді Василя Фаринники про надбання нового міліцейського керівництва у сфері дотримання прав і свобод громадян, у місті Миколаїв спецпідрозділ «Беркут» розганяв мирну акцію протесту місцевих жителів, які зібрались біля УМВС України у Миколаївський області з метою висловити своє невдоволення свавіллям і корумпованістю місцевих правоохоронців», - йдеться у зверненні.

Представники громадськості заявляють, що жоден з делегованих на слухання посадових осіб міліції навіть не ознайомився з експозицією про випадки катування затриманих у міліції, яку підготували родичі потерпілих і поставили в холі приміщення, де проходили слухання.

«Можемо констатувати, що міліція у черговий раз не почула вимог суспільства через своє небажання їх чути. Слухання були перетворені у трибуну для доповідей представників владних структур і їхніх запевнень про бажання співпрацювати з громадськістю, у той час коли понад десять представників громадських організацій були позбавлені можливості виступити, незважаючи на те, що їх доповіді планувались програмою слухань», - сказано у зверненні.

"Ми вимагаємо вжиття Вами заходів, спрямованих або на зміну дій та політики МВС України для забезпечення безпеки громадян та прав людини, або зміни міністра та керівництва МВС України, яке виявляється безпорадним та бездіяльним в цій сфері.

Ми вимагаємо заслуховування питання дотримання прав людини в діяльності ОВС на засіданні РНБО за участю представників правозахисних організацій та потерпілих від катувань в міліції.

Ми вимагаємо Вашої уваги до тих брутальних порушень прав людини та норм права в діяльності міліції та інших правоохоронних органів.

Ми вимагаємо від Вас захисту правозахисників та громадських діячів, які за свої дії з надання допомоги у захисті прав людини жертвам свавілля та тортур самі стають об`єктами переслідування з боку міліції.

Залишаємо за собою право звернення в будь-які міжнародні організації, зокрема в Парламентську Асамблею Ради Європи, з інформуванням про брутальне порушення прав людини в Україні", - підсумовують автори Відкритого листа.

 УНІАН

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST