Львівські ОСББ ініціюють зміни до локального законодавства Друк
Близько 50 представників ОСББ Львова взяли участь у громадському обговоренні проекту альтернативної програми забезпечення ефективного розвитку ОСББ у місті Львові, яке відбулося 3 грудня 2010 р.

Під час даного заходу обговорювались питання ефективності виконання Програми сприяння функціонування ОСББ, яка затверджена ЛМР, потребам і запитам львівських ОСББ. Учасники обговорень звертали увагу на суттєві перешкоди стосовно оформлень прибудинкових територій, непрозорості розподілу коштів міського бюджету на підтримку розвитку ОСББ. Як приклади, наводились конкретні судові рішення ОСББ проти Львівської міської ради про оформлення прибудинкових територій, закритості і фактично «ручний режим» фінансування ОСББ.

“Відсутність простої процедури отримання прибудинкової території є великою перешкодою для всіх ОСББ, - зазначив голова ОСББ “Майорівка” Андрій Глуховський. - Лише 4% ОСББ отримали прибудинкову територію. Декларації міської ради про сприяння розвитку ОСББ не відповідають фактичному стану справ”.

Представники ОСББ висловлювали стурбування щодо необґрунтованого визнання їхніх об’єднань виконавцями послуг з тепло та водопостачання. Наводилась конкретну судова практика у цій категорії справ, де суд підтверджував неправомірність примусового визначення ОСББ як виконавців відповідних послуг.

Окрім цього, об’єднання говорили про покращення механізмів відшкодовувати пільги та субсидій, виготовлення землевпорядної документації, технічних паспортів будинку, інвентарних справ, паспортів ліфтів та інше.

За результатами обговорення вироблено ряд пропозицій та основних положень альтернативної громадської програми ефективного розвитку ОСББ у місті Львові. Зокрема, необхідності створення постійно діючий консультативний орган - Громадську раду з питань ОСББ при Львівській міській раді; залучення представників ОСББ до підготовки проектів рішень Львівської міської ради, які стосуються питань ОСББ та покращення механізми участі представників ОСББ у формуванні та реалізації житлово-комунальної та тарифної політики Львівської міської ради.

Учасники запропонували запровадити практику підзвітності відповідальних посадових осіб виконавчих органів міської ради перед ОСББ міста Львова про виконання ними своїх повноважень, ефективності використання коштів міського бюджету; проведення відкритих конкурсів із надання фінансової підтримки діяльності ОСББ щодо ремонту будинків, покрівель; введення практики оприлюднення інформації про використання коштів спрямованих на підтримку ОСББ; опублікування детальних звітів у друкованих ЗМІ.

Представники ОСББ вважають за необхідне на локальному рівні спростити процедуру оформлення у власність для обслуговування багатоквартирного житлового будинку прибудинкових територій та механізму реального відшкодування пільг та субсидій для ОСББ шляхом розробки і затвердження відповідних рішень міської ради.

Даний захід був організований центром «Наше Право» та ОСББ «Майорівка» за сприяння Програми сприяння розвитку громадянського суспільства МФ «Відродження».

 РЦ "Гурт"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST