«Не виконуємо споживацьких замовлень, а даруємо дітям свято» Друк

У Львівському палаці мистецтв у рамках благодійної акції «Миколай про тебе не забуде» урочисто відкрилася Фабрика святого Миколая.

Сюди звезли подарунки з 37 шкіл міста, які зібрали школярі для потребуючих дітей, а також з вищих навчальних закладів, парафій та супермаркетів. Їх рахують, сортують та запаковують волонтери. 18 та 19 грудня вони рознесуть ці подарунки по домівках адресатів.

Високий Замок, 14 грудня 2010

На Фабриці святого Миколая яблуку ніде впасти – школярі та студенти, одягнені у червоні шапочки Санта Клаусів, зайняті роботою. Кожен отримав список адрес, куди має завітати, і дізнався вік дітей, які там живуть. Потрібно підібрати відповідні подарунки. Їх – гори. Це – іграшки, книжки, канцелярське приладдя, солодощі, одяг. Є й люди, закріплені за певними відділами: прийому речей, видачі адрес, перевірки якості подарунків.

Як розповіла кореспонденту «ВЗ» студентка ЛНУ «Львівська політехніка» Галина Левчук, яка уже кілька років допомагає святому Миколаю, у її обов’язки входить перевіряти вміст пакетів, які зібрали волонтери, – чи туди покладено речей, чи відповідають віку дітей (акція «Миколай про тебе не забуде» у Львові проходить вже вдесяте. – Авт.).

«Цього року подарунки отримають 3600 дітей із малозабезпечених сімей, – каже вона. – Волонтерів, які беруть участь в акції, – 700 (на сто більше, ніж минулоріч). У п’ятницю подарунки звезли на Фабрику, і у найближчі кілька днів тут кипітиме робота».

Десятикласниця Аня, яка навчається у СШ №31, про благочинну акцію дізналася у школі. З класу Ані десять учнів зголосилися працювати волонтерами! Кажуть, така робота приносить задоволення.

«Два тижні тому наша школа отримала листа від Фабрики святого Миколая, у якому була пропозиція долучитися до акції «Миколай про тебе не забуде», – розповідає вчитель СШ №30 Алла Штай. – Зібрали учнівський парламент і цього листа зачитали. Діти виявили бажання допомогти потребуючим ровесникам і почали зносити в школу все, що могли. Найбільше вдалося зібрати канцелярського приладдя і книг. Сьогодні разом із членами учнівського парламенту, незважаючи на карантин, ми ці подарунки привезли».

Крім речей, які зібрали школярі та студенти, у пакунки для потребуючих дітлахів волонтери кладуть вітальні листівки, різноманітні витинанки, ялинкові прикраси та інші предмети новорічного декору, виготовлені добровольцями у Канцелярії святого Миколая, яка відкрилася в Українському католицькому університеті минулого тижня. Керували процесом студенти художніх навчальних закладів міста. Організатори цієї акції – Академія української молоді, об’єднання «Добра ініціатива», УКУ та Львівська міська рада.

«Цьогорічна акція «Миколай про тебе не забуде» особлива тим, що проходить в одинадцяти містах України, – каже її організатор Олена Яремко. – Подарунки отримають майже десять тисяч дітлахів, святому Миколаю допомагатимуть дві тисячі волонтерів. 18 грудня Львовом курсуватиме автобус №5, де вони вручатимуть пасажирам вітальні листівки та цукерки. Наступного дня волонтерів у червоних шапочках Санта Клаусів та з дзвіночками можна буде зустріти у всіх районах міста – вітатимуть людей зі святом. Акцію «Миколай про тебе не забуде» підтримує Асоціація автоперевізників, тож їздити містом вони будуть безкоштовно».

Олена Яремко каже, що організатори акції не працюють з дитячими листами. Це – принципова позиція. «Ми не виконуємо споживацькі замовлення, а нагадуємо про свято, даруємо людям радість, приходимо до тих, до кого не приходить ніхто», – зазначає вона.

Якщо хтось виявив бажання допомогти потребуючим дітям, ще не пізно. Іграшки, канцелярське приладдя, солодощі, книжки та одяг можна приносити на Фабрику святого Миколая (вул. Коперника, 17). Вона працює щодня з 10.00 до 19.00. Якщо хтось може допомогти пальним або має можливість возити по місту помічників святого Миколая, організатори акції просять зголошуватись за телефоном: 247-29-09.

Фото: Високий Замок

 

Високий Замок, №236(4368)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST