У Львові презентували довідник документів по Голодомору з архіву СБУ Друк
У Львові 2 грудня у Музеї «Тюрма на Лонцького» відбулася презентація видання «Голодомор 1932-33 років в Україні за документами Галузевого державного архіву СБУ. Анотований довідник», яке підготували науковці Центру дослідження визвольного руху

У книзі розкрито зміст 412 документів, які зберігаються у фондах державного галузевого архіву СБУ, і висвітлюють причини, перебіг і наслідки Голодомору 1932-33 років. Серед них як документи таємного діловодства, нормативно-розпорядчі документи, документи архівно-кримінальних справ, агентурно-оперативні дані, так і документи приватного походження, спогади очевидців, нащадків.

Як зазначив під час презентації історик, екс-керівник архіву СБУ Володимиром В’ятрович, опрацьовано інформацію з усіх документів, що зберігаються в архіві СБУ і стосуються теми Голодомору 1932-33 років.

За його словами, книга видана тиражем 1 тис. примірників, їх переважна більшість розійдеться до бібліотек та наукових, навчальних установ України, за кордон. Ближчим часом на сайті Центру дослідження визвольного руху стане доступною електронна версія цього видання. В. В’ятрович повідомив, що самі документи, про які йдеться у виданні, мали б бути оцифровані і з’явитися в електронному доступі на сторінці архіву.

Тим часом, як зазначали науковці, присутні на презентації, наступним масивом документів, які ще ніхто не опрацьовував, могли б стати документи з архіву МВС. За оцінкою В’ятровича, там зберігається 1,5 млн справ, 1,3 млн – про депортацію. Ще одним джерелом для дослідження Голодомору 1932-33 років могли б стати архівні документи української радянської дипломатії. Учасники заходу констатували, що для цього необхідна політична воля керівництва країни та відповідних відомств.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST