Соціальний захист інвалідів у Львові - це щоденна робота, а не заходи до одного дня Друк
Щорічно 3 грудня громадськість відзначає Міжнародний день інваліда, метою якого нагадати суспільству про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги. У Львові ж на обліку в управлінні соціального захисту перебуває понад 46 тис. львів’ян-інвалідів, що становить близько 6% населення міста.

 

"Місто щорічно здійснює соціальну підтримку громадян з числа інвалідів за трьома ключовими напрямами: підтримка неурядових організацій, забезпечення діяльності Львівського міського центру реабілітації "Джерело", а також надання муніципальних субсидій, пільг та допомог. Тобто, соціальний захист інвалідів у Львові - це щоденна робота, а не заходи до одного дня", - повідомила заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Галина Семків.

Підтримка неурядових організацій інвалідів здійснюється через конкурс соціально-культурних проектів, фінансову підтримку та проведення централізованих міських заходів.

Так, цього року з 10 проектів-переможців конкурсу соціально-культурних проектів, 8 власне стосуються інвалідів. Загальна сума підтримки з міського бюджету - 192,6 тис. грн. Водночас у 2010 році управління соціального захисту надало п’ятьом міським громадським організаціям, які займаються інвалідами, кошти на ведення ними статутної діяльності, на загальну суму - майже 100 тис. грн.

Вагомим способом підтримки ініціатив неурядових організацій залишається проведення заходів. За 11 місяців цього року проведено 6 заходів для львів’ян з інвалідністю на загальну суму - понад 100 тис. грн. Також, цьогоріч Львівська міська рада надала 100 тис. грн. чемпіонці Європи зі стрільби з лука серед інвалідів, львів’янці Роксоляні Дзьобі-Балян.

З 2008 року у Львові працює комунальна установа "Львівський міський центр реабілітації "Джерело", який створено на базі благодійної установи "Навчально-реабілітаційний центр "Джерело". Цей приклад засвідчує раціональний підхід у вирішенні питань інвалідів, оскільки в цьому випадку міська влада використала набутий професійний досвід благодійної установи із залученням фінансових ресурсів міста.

Станом на сьогодні в Центрі проходять реабілітацію 104 дітей-інвалідів та 43 інваліди з дитинства. В І півріччі 2010 року управління скеровано в Центр 18 дітей-інвалідів. Цьогоріч на потреби Центру з міського бюджету вже профінансовано понад 1,3 млн. грн. До кінця року сума буде більшою.

Львівська міська рада, виходячи з прогалин державних соціальних програм, запровадила ряд місцевих соціальних гарантій, які фінансує з міського бюджету:

• доплата інвалідам І групи від загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду;

• надання компенсації вартості санаторно-курортної путівки для особи, яка супроводжує інваліда І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

• муніципальні субсидії (за умови попереднього призначення державної);

• надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям м. Львова надання одноразової допомоги мешканцям м. Львова на виконання депутатських повноважень;

• пільги на оплату житлово-комунальних послуг 50% (для інвалідів по зору І групи), і 40% для інвалідів по зору ІІ групи.

Треба додати, що за клопотаннями управління соціального захисту підготовлено 117 скерувань львів’янам, для проходження ними комплексної реабілітації у Міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів.

 Львіська міська рада

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST