В Україні слід вдосконалити законодавство в частині посилення кримінальної відповідальності за псування сакральних пам’яток, – Андрій Салюк Друк
Через використання сучасних матеріалів для ремонту старовинні храми зазнають значних негативних деформацій і навіть можуть швидше знищуватися.

Тому Українське товариство охорони пам’яток історичної культури допомагатиме духовенству і мирянам правильно опікуватися та відновлювати святині, які є пам’ятками архітектури.

Таку ініціативу 25 листопада 2010 року висловив Андрій Салюк, президент Благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» на семінарі, який організувала Львівська іконописна школа УКУ. Тема семінару «Храм як пам’ятка культури: збереження та догляд», повідомляє РІСУ.

«Реставраційні роботи в храмах мають виконували фахівці у цій сфері, – зауважив Андрій Салюк. Вони знають правила відновлення сакральних споруд, які допомагають зберегти їх автентичність. Ми виступаємо з ініціативою проводити зустрічі з священиками та представниками парафіяльних спільнот, щоб навчити їх азів опіки над святинею».

За словами Андрія Салюка «через використання сучасних матеріалів для ремонту старовинні храми зазнають значних негативних деформацій і навіть можуть швидше знищуватися. Через це, співпраця з реставраторами і державними службами охорони пам’яток в першу чергу повинна бути спрямованою в напрямку превентивних заходів. Це зменшить витрати на ремонтні чи реставраційні роботи і мінімізує непорозуміння з державними органами охорони пам’яток».

«В Україні слід вдосконалити законодавство в частині посилення кримінальної відповідальності за псування сакральних пам’яток, – сказав президент Благодійного фонду. Зараз прийняли зміни доповнення до закону, де зазначено кримінальну відповідальність за нанесені збитки, але існує проблема із застосуванням цього закону, який не є законом прямої дії».

 Відділ інформації і зовнішніх зв’язків УКУ

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST