АнтиСНІД-листівки Друк

До 3 грудня у Львові в Музеї ідей триватиме виставка робіт учасників конкурсу ескізів поштових листівок на тему антиСНІД. Присвячена виставка Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, який світова громадськість відзначає 1 грудня, та яка відбувається за підтримки МБФ “Міжнародний альянс з питань ВІЛ/СНІД в Україні”.

 

Львівська пошта, 27 листопада 2010

За допомогою кольорів та паперу на листівці учасники конкурсу повинні були відобразити проблему ВІЛ/СНІДу: профілактики, запобігання, дискримінації та стигматизації людей, що живуть із ВІЛ/СНІДом, пропаганда здорового та безпечного способу життя.

Своє бачення цієї проблеми представили 300 учасників конкурсу, які надсилали роботи з усієї України – Чернівецької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Житомирської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Львівської областей, АР Крим та м. Києва.

Їхні доробки, а це були й окремі малюнки, і серії робіт однієї тематики, розглядало компетентне журі, серед яких були Олександра Служинська, президент благодійного фонду “Салюс”, Мар’яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, Орест Фаріон, директор ПП “Фаріон”, Ірина Федак, представник Львівської дирекції Укрпошти, Олесь Фіголь, викладач кафедри рисунку Львівської національної академії мистецтв. Роботи оцінювали за кількома критеріями: висвітлення ідеї, нові дизайнерські знахідки, відповідність ескізу до вимог конкурсу, якість виконання. Серед усіх учасників обрали 12 фіналістів, які отримали нагороди та дипломи. А переможцями стали Христина Мельничук, Львів (І місце) (на фото), Анастасія Марущак, Тернопіль (ІІ місце) і Тетяна Бєлкіна зі Львова (ІІІ місце). За свою майстерність і вміння висвітлити тему дівчата дістали грошові премії від ПП. “Фаріон”.

Конкурс ескізів листівок тематики антиСНІД – це не перша акція, присвячена Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, а є продовженням програми “Мистецтво проти СНІДу”, яку протягом 13-ти років реалізує фонд “Салюс”. У попередні роки відбувалися покази колекцій дизайнерського одягу “Поглянь навколо”, боді-арт антиСНІД, конкурс кулінарного мистецтва “Смак життя”, конкурс плакатів, малих скульптурних форм. Ці мистецькі засоби дозволяють краще візуалізувати проблему й акцентувати увагу громадськості, насамперед молоді, на проблемі, яка може бути ближче, ніж ми думаємо.

Фото: Львівська пошта

Львівська пошта, № 133 (1018)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST