Абітурієнти – на старт! Друк

До першого тестування – з української мови та літератури, – яке розпочинає цьогорічну вступну кампанію до "вишів", залишилося 14 днів.

До першого тестування – з української мови та літератури, – яке розпочинає цьогорічну вступну кампанію до "вишів", залишилося 14 днів

Протягом останніх двох тижнів дирекція шкіл може провести для своїх учнів пробні тестування з десяти предметів (окрім української мови та літератури, тестування з яких відбулося 1 квітня). А наступним після мови й літератури 29 квітня відбудеться тестування з математики, 7 травня – з історії України, 16-го – з хімії, 23-го – з географії, 26-го – з фізики, 28-го – з біології, 2 червня – з основ правознавства, 3-го – з основ економіки.

Ті учасники, які зі справді поважних причин не зможуть 22 квітня скласти тести, матимуть змогу зробити це на додатковій сесії. Проте, на думку Лариси Середяк, керівника Львівського регіонального центру незалежного оцінювання якості знань, до таких людей цьогоріч можуть долучити також тих, хто нічого не знав про незалежне оцінювання і, відповідно, не зареєструвався.

Загалом в Україні участь у тестуванні 22 квітня візьмуть понад 500 тисяч осіб. На Львівщині для проходження тестування зареєструвалися 27,5 тисячі осіб, серед них 13 тисяч – випускники попередніх років. Безпосередньо у Львові пунктів із проходження тестування 37 – у "вишах", коледжах і школах. У день тестування навчальний процес у цих закладах припинять. А контроль за процесом здійснюватимуть спостерігачі, що їх підготували громадянська мережа "Опора" та Комітет виборців України. До проведення ЗНО залучено 4,5 тисячі осіб, серед яких відповідальні за пункти тестування, їхні помічники, інструктори, екзаменатори.

Щоб учасника допустили до складання тесту, він зобов’язаний показати іменне запрошення. Лариса Середяк особливо наголошує на тому, що прибути на пункт потрібно від 10.15 до 10.45 – аби вчасно знайти свою аудиторію й отримати відповідні зошити та бланки.

На запрошенні не може бути жодних помилок в імені та прізвищі учасника, оскільки в такому разі його можуть просто не допустити до складання тесту. Якщо ж випускник таки отримав запрошення з помилкою, потрібно звернутися до дирекції закладу, де він навчається. У жодному разі – не до Львівського центру ЗНО, зараз його працівники перевантажені роботою.

Щодо побажань змінити предмет, то, за словами Лариси Середяк, випускники можуть про це забути. Реєстрацію завершили 1 березня, такі зміни є протизаконними.

Учасники, які мають хвороби, передбачені відповідним пунктом міністерських указів, повинні подати дві довідки про їх засвідчення, підписані спеціальною медичною комісією. Одну – як звільнення з підсумкової державної атестації, другу (в цьому випадку вона буде замінником сертифіката ЗНО) – до приймальної комісії ВНЗ, де з абітурієнтом проведуть співбесіду. Л. Середяк розповіла, що з медиками провели декілька спеціальних семінарів, на яких їм чітко роз’яснили наслідки “фальшивих” підписів. За кожен підпис лікар нестиме особисту відповідальність.

На пробному тестуванні, яке відбулося 1 квітня, зіштовхнулися з однією принциповою проблемою. Багато учасників, розв’язавши всі завдання, просто не встигли заповнити офіційний бланк відповідей. Тому пані Середяк закликає всіх учасників оптимально розрахувати свій час та усвідомлювати, що рівно о 14.00 усі бланки зберуть, і ніхто не зможе нічого дописати. Пробне тестування зафіксувало також складність “розгорнутого” завдання.

Щодо контролю за тестуванням, то, за словами Ольги Стрелюк, регіонального координатора "Опори", у Львівській області організація підготує 200 спостерігачів, для яких 9, 15, 17 квітня відбуватимуться спеціальні навчальні семінари. Спостерігачами можуть бути й журналісти. На кожному пункті тестування буде щонайменше дві особи. До спостереження вже долучилося чимало студентів, проте, каже Ольга Стрелюк, дуже важливо, щоб спостерігачами стали й батьки учнів. Зрозуміло, контроль за процесом вони здійснюватимуть на інших пунктах, а не там, де складатимуть тести їхні діти.

За підсумками спостереження “Опора” подасть два загальнонаціональні звіти: про порушення та про рекомендації на наступний рік. Як зауважив Роман Кошовий, керівник ЛОО "Комітет виборців України", на кожному пункті від їхньої організації буде не менш ніж троє спостерігачів. А загалом на Львівщині їх буде 150.

Марина КОРНІЙЧУК,
  Львівська газета, 08.04.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST