Електронне урядування допоможе містам побороти корупцію Друк
18 листопада у Львові стартував форум «Електронне урядування в Україні - ефективна влада для мешканців», організований Львівською міською радою та Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки канадської агенції міжнародного розвитку.

Він триватиме до 19 листопада.

Участь у форумі беруть понад 80 осіб, які представляють 35 міських рад, представники уряду, українські та міжнародні експерти, серед яких старший спеціаліст з фінансів та урядування Шведської асоціації місцевих та регіональних влад (SALAR) Андерс Норд. Також заплановано, що під час візиту до Львова Андерс Норд ознайомиться із станом е-урядування в Україні та представить досвід міст Королівства Швеція у запровадженні е-врядування.

Під час відкриття форуму міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: "Пригадую, кілька років тому я мав розмову з послом Естонії в Україні, ми розмовляли про ті перші кроки, які допомогли побудувати незалежну Естонію. Тоді, на початку 90-х, вони зіткнулись з тим, що було недостатньо якісних людей для управління. Відтак вони змогли якісно організувати електронне урядування".

За словами мера, на сьогодні Естонія настільки розвинула цей напрям, що близько 10% населення на виборах голосує через Інтернет.

"Електронне урядування допоможе мінімізувати явище корупції, забрати з посад зайвих людей, які не можуть впоратися з поставними завданнями… Комусь це може заважати, але українські міста мають бути цим форпостом, лідером із запровадження місцевого самоврядування. Будьмо реалістами: наші діти мислять вже по-іншому, ніж ми. Наприклад, мій найстарший син, якому 8 років, з більшою радістю сідає за комп’ютер, аніж за читання книжок. Ми повинні йти в ногу з часом і думати про тих, хто прийде після нас", – сказав міський голова Львова.

Також Андрій Садовий наголосив, що е-урядування – це ключ до успіху та можливість якісно надавати послуги населенню.

Своєю чергою старший програмний менеджер ПРООН в Україні Оксана Реміга нагадала, що Україна підписала зобов’язання про досягнення цілей тисячоліття, серед яких – подолання бідності.

"Україна має непогані результати. Але зараз йде розширення цього поняття – до якості життя, і одним з індикаторів є рівень вирішення орденних проблем, співпраця влади та громади у цьому питанні. Електронне урядування допоможе рухатись у цьому напрямку. Україна повинна думати, яким чином досягнути якості життя", – сказала вона.

Оксана Реміза наголосила, що корупція – один з факторів, які стримують прихід інвестицій в країну, розвиток українського потенціалу загалом. Е-урядування, за її словами, дає змогу зменшити корупційні зловживання і показати широкому колу громадян, як влада співпрацює з ними.

Заплановано, що форум проходитиме у формі тематичних секцій для обміну досвідом, інструментами та кращими практиками впровадження е-урядування в Україні та за кордоном. У межах заходу відбудуться презентації кращих напрацювань у сфері е-урядування для представників міських рад України. Учасники матимуть змогу ознайомитися з системами електронного документообігу та електронними послугами, внутрішніми програмами менеджменту міських рад та найкращими сайтами міст України.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST