Верховна Рада ухвалила поправки щодо покращення податкового режиму для благодійної діяльності Друк
В Україні стартує унікальний проект «Обсерваторія успішних ініціатив». Це база даних успішних ініціатив у різних сферах діяльності, пошук по якій можна буде здійснювати за регіонами України та за тематичними напрямками

Верховна Рада України 16 листопада ухвалила сім поправок до проекту Податкового кодексу України (реєстр. №7101-1 від 21.09.2010) щодо стимулювання благодійної діяльності та діяльності неприбуткових організацій.

В частині податку на прибуток підприємств парламент ухвалив наступні поправки:

- до переліку видів суспільно-корисної діяльності громадських організацій включено правову допомогу, екологічну та просвітню діяльність, реабілітаційні послуги (абзац б) пункту 157.1);
- включення внесків членів та інших учасників на додаток до внесків засновників, до звільнених від оподаткування доходів спілок, асоціацій та інших об’єднань юридичних осіб без мети одержання прибутку (абзац ґ) пункту 157.1);
- включення доходів від надання соціальних послуг до доходів від основної діяльності неприбуткових організацій (пункт 157.13).

В частині податку на доходи фізичних осіб ухвалено:

- звільнення від оподаткування коштів або майна, що надаються як допомога на лікування або медичну допомогу фізичним особам коштом благодійної організації за наявності відповідних підтвердних документів (підпункт 165.1.19);
- включення до цільової благодійної допомоги коштів або майна, що надаються прийомним сім’ям у сумі до 300 тисяч гривень протягом року (п. 170.7.4).

В частині податку на додану вартість народні депутати підтримали поправку щодо звільнення від оподаткування цінних паперів, що надаються благодійниками ендавментам, зазначеним у розділі IV цього Кодексу (підпункт 197.1.15).

Крім того, народні депутати ухвалили поправку, якою звільняється від податку сума подарунків будь-яким фізичним особам (вартістю до 6 мінімальних зарплат на рік), а також призів і виграшів переможцям спортивних змагань, крім коштів (підпункт 165.1.39).

Нагадаємо, що пропозиції до другого читання проекту Податкового кодексу (№7101-1 від 21.09.2010) щодо оподаткування благодійної діяльності були подані народними депутатами Юлією Новіковою, Олександром Фельдманом, Олегом Зарубінським та Лесею Оробець.

Пропозиції були створені за участю Українського незалежного центру політичних досліджень та Мережі розвитку європейського права.

 Портал "Громадський простір"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST