Нарешті влада знайшла місце для громадських експертиз Друк
Громадська експертиза – це не звіт про роботу громадських активістів і не звіт про виконаний проект. Громадська експертиза – це, передусім, дієвий інструмент контролю над владою, який побудований на тісній комунікації з нею.

 

Тож місце результатам громадської експертизи зовсім не в архівах чи вкритих пилом папках, а на головному офіційному веб-сайті країни. Сьогодні ми раді повідомити, що Уряд відкрив доступ до Електронного реєстру громадських експертиз.

Пройшовши чисельні перепони і зволікання, громадські активісти змогли переконати владу у повному обсязі виконати Постанову КМУ від 5 листопада 2008 року за №976 та запровадити електронний реєстр громадських експертиз. Визнавши користь та необхідність такого ресурсу, Уряд прийняв у користування розроблений громадськістю реєстр. Із вересня він став частиною урядового сайту «Громадянське суспільство і влада». Впродовж наступних двох місяців тривала робота по збору інформації про проведені експертизи та по наповненню реєстру.

І ось нарешті реєстр запрацював. Тож відтепер і представники влади, і представники громадянського суспільства можуть у зручний час знайомитися з результатами всіх громадських експертиз, виконаних в України. Для цього достатньо перейти за посиланням http://civic.kmu.gov.ua/civic/control/uk/exam/search.

Хоча сьогоднішня кількість зареєстрованих громадських експертиз є ще невеликою, громадськість активно працює над тим, аби в реєстрі постійно з’являлася інформація про нові й нові експертизи. Адже їх ініційовано було вже понад п’ятдесят.

До речі, Кабінет Міністрів України звертається до інститутів громадянського суспільства з проханням допомогти у наповненні реєстру експертиз та надіслати власні експертні пропозиції на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

 

 

 www.civicexpert.in.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST