Верховна Рада 16 листопада вирішуватиме долю одержувачів благодійної допомоги Друк
Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики під час розгляду 11 листопада поправок до проекту Податкового кодексу врахував три важливі пропозиції щодо покращення податкового режиму для благодійної діяльності.

Народному депутату України Лесі Оробець вдалося переконати депутатів у необхідності зменшення податкового тиску на людей, які потребують благодійної допомоги.

Комітет з питань податкової та митної політики ухвалив наступні поправки:

- від податку на доходи фізичних осіб звільнено кошти або майно, які благодійна організація надає як допомогу на лікування або медичну допомогу фізичним особам організації за наявності відповідних підтвердних документів (підпункт 165.1.19). Ця поправка включає також вартість путівок на лікування фізичних осіб, що оплачуються благодійними організаціями санаторіям та іншим відповідним закладам.

- звільнено від податку на доходи фізичних осіб кошти або майно, які благодійні організації чи інші благодійники надають як цільову благодійну допомогу дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям у розмірі до 300 тисяч грн протягом календарного року. Це дозволить наблизити умови оподаткування допомоги сімейних форм державної опіки над сиротами до пільг, якими наразі користуються державні сиротинці.

- звільнено від податку на додану вартість безплатне надання благодійниками цінних паперів для ендавментів.

«Ми сподіваємось, що народні депутати 16 листопада під час голосування Податкового кодексу підтримають ці позиції», - зазначив керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

Експерт нагадав, що дані пропозиції були розроблені і підтримані благодійними фондами України.

Крім того, Комітет ухвалив поправку, якою звільняється від податку сума подарунків не будь-яким фізичним особам (до 6 мінімальних зарплат на рік, крім коштів), а тільки переможцям і призерам спортивних змагань (підпункт 165.1.39). Таку поправку ініціював народний депутат від БЮТ Павло Костенко.

Після засідання Комітету відбулося засідання робочої групи по доопрацюванню Податкового кодексу, яке було присвячено правкам щодо оподаткування благодійної діяльності.

В дискусії взяли участь: заступник голови Державної податкової адміністрації України Сергій Лекар, голова комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, нардеп Леся Оробець, керівник програм УНЦПД Максим Лациба, голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков, директор Департаменту податкової та митної політики Міністерства фінансів України Наталія Романова та відповідальні працівники профільного Комітету.

«Можна сказати, що вперше в історії на такому рівні обговорювались питання оподаткування благодійної діяльності. Це є однозначним успіхом спільних дій благодійників України», - підкреслив М. Лациба.

Нагадаємо, що пропозиції до другого читання проекту Податкового кодексу (№7101-1 від 21.09.2010) щодо оподаткування благодійної діяльності були подані народними депутатами Юлією Новіковою, Олександром Фельдманом, Олегом Зарубінським та Лесею Оробець. Пропозиції створені за участю Українського незалежного центру політичних досліджень та Мережі розвитку європейського права.

Детальніше про адвокатування проекту Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» читайте на сайті
 

 Портал "Громадський простір"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST