Листопадовий зрив на Цитаделі Друк

4 листопада на львівській Цитаделі відбулася реконструкція одного зі збройних виступів, котрі увійшли в історію під назвою Листопадовий зрив.

 

Високий Замок, 8 листопада 2010

Ініціатором реконструкції протистояння виступило Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”, а також магазин зброї та спорядження “Штурм”.

Дійство проходило за чітким планом. Бій складався з чотирьох дій - поетапно. Протягом перших двох польська армія штурмувала укріплення Цитаделі, потім, отримавши перемогу, захопила його, але наприкінці відступила з поразкою - адже на допомогу Українським січовим стрільцям прийшла армія Української Народної Республіки.

У руках вояків - німецькі самозарядні гвинтівки “маузер”. Учасники дійства приїхали взяти участь у бою-реконструкції з різних куточків Західної України - Рівного, Києва, Стрия, Миколаєва. Численні глядачі хоча й були трішки приголомшені постійними пострілами, все ж таки залишилися задоволені цікавим видовищем.

Із досьє «ВЗ»

1 листопада 1918 року влада у Львові перейшла до рук Української Національної Ради на чолі з Євгеном Петрушевичем. На міській ратуші замайорів синьо-жовтий прапор, встановлений юним стрільцем Степаном Паньківським. Проте поляки не мали наміру так просто віддавати столицю Галичини. Запеклі протистояння за владу у Львові почалися 4 листопада 1918 року. У бою за Цитадель брали участь Українські січові стрільці, польські вояки, пізніше приєднались побратими з Наддніпрянщини – армія Української Народної Республіки, з допомогою якої “усуси” змогли захистити фортифікаційну споруду, Цитадель. На честь збройних виступів у Львові названо вулицю Листопадового Чину, а також знято фільм.

Фото автора

На фото: Учасники дійства приїхали взяти участь у бою-реконструкції з різних куточків Західної України.

Високий Замок, №210(4342)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST