Новий конкурс освітньої програми TEMPUS-IV Друк
Освітня програма ЄС TEMPUS-IV оголосила четвертий конкурс проектів. Бюджет конкурсу, розрахованого на 27 держав-членів ЄС, 4 країни західнобалканського регіону, 5 країн Центральної Азії та 17 країн Європейської політики сусідства, складає 48,7 мільйонів євро.

Головна мета програми – сприяти співпраці між державами-членами ЄС та його країнами-партнерами у сфері вищої освіти. Програма сприятиме зближенню систем вищої освіти країн-партнерів ЄС із ключовими стандартами і програмами ЄС: Стратегією «Європа 2020», Стратегічними рамками європейської співпраці в освіті та професійному навчанні (ET 2020), а також із Болонським процесом.

Мета цього конкурсу – сприяти багатосторонній співпраці між інституціями вищої освіти, органами державної влади та організаціями з держав-членів ЄС і країн-партнерів для підтримки реформ і модернізації вищої освіти.

До сфери дії програми також входить Україна.

Програма має два головні інструменти:

А) Спільні проекти – проекти, що підтримують ініціативи «знизу», тобто від самих інституцій вищої освіти (bottom-up approach), і націлені на модернізацію вищої освіти на інституційному, тобто університетському рівні.

Б) Структурні заходи – проекти, націлені на сприяння реформам систем вищої освіти у країнах-партнерах, а також на їхнє зближення з тенденціями у ЄС. Структурні заходи є діями, націленими на підтримку структурних реформ систем вищої освіти на національному рівні.

У рамках цього конкурсу проектів можуть фінансуватися як національні проекти, так і проекти, зорієнтовані на кілька країн.

Максимальна тривалість проекту – 24 чи 36 місяців, залежно від напряму програми. Проекти можуть починатися від 15 жовтня 2011 року.

Мінімальний бюджет і для «Спільних проектів», і для «Структурних заходів» - 500 тисяч євро. Максимальний – 1,5 мільйони євро.

Кінцева дата подання заявок – 15 лютого 2011 року, 12.00 (Брюссельський час).

Більше інформації:

Конкурс проектів програми TEMPUS-IV

Веб-сайт програми

 Портал "Європейський простір"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST