Влада намагається заблокувати доступ громадян до публічної інформації Друк
Незважаючи на вимоги фракцій БЮТ і НУНС, а також акції громадських організацій і журналістів, провладні фракції знову домоглися відтермінування розгляду законопроекту про доступ до публічної інформації у другому читанні.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин викреслив законопроект із порядку денного у вівторок з обґрунтуванням, що не усі подані до нього поправки враховано. Депутати знехтували закликами парламентських журналістів, які встановили на балконі навпроти президії плакат: "Доступ до інформації: зараз або ніколи".

Партія регіонів, її сателіти, а також більшість посадовців побоюються, що закон про доступ до публічної інформації може стати знаряддям боротьби з їхньою владою, сказав Deutsche Welle політолог Віктор Небоженко. Він назвав законопроект "протиприродним" для України, оскільки попередні 20 років незалежності держави інформація в ній приховувалася від громадян всіма: від ЖЕКів та районних посадовців до центральних органів влади та судів всіх рівнів.

На думку експерта, ухвалення цього закону здатне викликати корозію нинішньої системи влади та її звичаїв. Оскільки сьогодні "інформація продається і завдяки цьому ділиться земля та доступ до інших благ і майна". А ухвалення й імплементація закону про доступ до публічної інформації може "зруйнувати стіну, яка відділяє населення від бюрократії, і знищити усталену систему приховування всієї інформації: від даних про наслідки Чорнобильської катастрофи до цифр дитячої смертності і міліцейських зведень".

Закон про доступ до публічної інформації є одним із зобов'язань України перед європейськими структурами. Його підтримку гарантував європейцям президент Віктор Янукович. Між тим, у вівторок несподівано з'явився альтернативний законопроект, авторами якого називають двох депутатів від Партії регіонів.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST