Сьогодні суд розгляне позов львівських студентів до Кабміну про скасування платних послуг у "вишах" Друк
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва прийняв до розгляду позов голови студентської ГО "Громадський захист" до КМУ  у справі щодо визнання незаконними та скасування частини положень постанови Кабміну № 976 від 27.08.2010 р.

За даними пресс-служби ГО «Гармонія і порядок», суддя підтвердив, що позов відповідає вимогам, які передбачені законом, і сьогодні о 9:30 розпочав розгляд справи.

За  словами координатора ГО "Гармонія та порядок"Дмитра Гудими, позов є обґрунтованим і підставним. "Президент України публічно виступив проти запровадження платних послуг для студентів у ВНЗ і самі студенти згуртувались проти витягування грошей з їхніх кишень. Конституція України забезпечує доступність і безоплатність не тільки дошкільної, повної загальної середньої та професійно-технічної, але й вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах. Тому суд позовні вимоги Тараса Гука повинен задовольнити " – зазначив Дмитро Гудима.

14 жовтня 2010 року, незважаючи на обіцянки  Кабміну скасувати незаконні  вимоги про стягнення плати  у вузах, студенти Львова подали  позов до Окружного адміністративного  суду м. Києва про визнання незаконними деяких положень постанови Кабінету Міністрів України про платні послуги у вищих навчальних закладах (Постанова КМУ від 27.08.2010р. № 796). Основним аргументом у позові проти цієї Постанови є той факт, що вона порушує передбачене Конституцією України право будь-якого громадянина України на доступність і безоплатність вищої освіти.

12 жовтня 2010 року до цієї постанови  Кабмін вніс зміни, які ввечері  14.10.2010 р. були опубліковані на урядовому порталі. Багато незаконних положень постанови № 796 цими змінами були усунені, однак деякі з них залишились у силі, а саме: плата за обмундирування студентів, курсантів у вузах, де є обов’язковим носіння форменого одягу; плата за виконання бібліографічних запитів та за користування документами із фондів бібліотеки; плата за доступ до локальних і корпоративних комп`ютерних мереж, Інтернету, автоматизованих баз даних та пошукових систем; плата за оформлення документів про освіту державного зразка.

 Львівський портал

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST