Експерти сформували рейтинг найефективніших форм співпраці влади та громади Друк
Експерти сформували рейтинг найефективніших форм співпраці влади та громади та впливу на формування та реалізацію політики з боку громади . Про це 28 жовтня, на прес-конференції у Львові під час оприлюднення результатів еспертного дослідження повідомили довгострокові спостерігачі за виборами від ГМ ОПОРА.

«Серед пріоритетних: заходи з громадського лобіювання, включення представників ОГС до складу комісій, робочих органів, які опікуються формуванням політики, реалізація місцевих ініціатив. Найнеефективнішими формами названо письмові звернення, ініціювання розробки (чи вдосконалення) статутів громад», - повідомила довготерміновий спостерігач Ольга Стрелюк.

Вона також додала: «Учасники експертного опитування виділили основні перешкоди, які не дозволяють громадянам впливати на місцеву владу, формувати та реалізовувати місцеву політику: недостатня обізнаність людей про їхні права та можливості впливу, слабка громадська культура жителів міста, байдужість громади, суспільна інертність, обмежений доступ громадськості до нормативних актів і рішень, відсутність механізмів впливу громади на представників влади, які не виконують своїх повноважень, політизація ОГС, створення «кишенькових» НУО, поєднання бізнесу і влади, відсутність реальних механізмів притягнення чиновників до відповідальності, недовіра людей до чиновників і до влади загалом, брак незалежних ЗМІ, відсутність закріплених у локальних актах механізмів співпраці, відсутність хороших та широко відомих успішних практик співпраці, відсутність єдиної та ефективної системи звернень громадян». 

 Громадський портал Львова

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST