І місто прибрали, і призи отримали... Друк

У «день політичної тиші» на площі Ринок відбувся конкурс зі бирання «політичної макулатури»

 

Високий Замок, 1листопада 2010

 

«Допоможемо прибрати наше місто від сміття, що залишилося після активної виборчої агітації» - під таким гаслом перед міськрадою відбувався конкурс, який організувала громадська організація Молодіжний націоналістичний конгрес. Молодь приносила у «приймальний пункт» у пакетах газети, агітки, листівки, тобто усе те, що роздавали під час передвиборчої агітації на вулицях чи кидали у поштову скриньку.

Вже з нуля годин 30 жовтня у місті не мало бути жодного агітаційного папірчика, оскільки день перед виборами – «день політичної тиші», агітувати – зась! «Політмакулатуру» мали би прибрати ті партії і кандидати, які її роздавали і розклеювали. Але прибрано було лише те, що спромоглися прибрати двірники…

Перед ратушею - імпровізований «приймальний пункт». На столі лежать призи кращим збирачам макулатури. За столом на дереві - причеплений кольоровий прайс-лист: «Менше кілограма макулатури – отримаєш цукерку «Зоряне сяйво», більше одного кілограма – книгу «Іконостас». Якщо назбираєш понад 10 кілограмів «передвиборчої макулатури» – суперприз – книгу «Українська афористика». Усі призові книги – із фонду цієї організації.

- Зараз кілограм звичайної макулатури коштує приблизно 30 копійок. А за передвиборчі агітки, листівки, брошурки можна отримати 78-80 гривень за кілограм. Тому ми після закінчення акції посортуємо макулатуру і здамо її. На отримані гроші купимо підручники, - каже організатор конкурсу Андрій Бень.

До «приймального пункту» підходить ще один збирач макулатури - хлопець Олег. Дає величезний пакет на зважування – майже 9 кілограмів. Отримує приз – книгу. «Я зараз ще принесу», - попереджує. Тим часом прямують до «пункту прийому» двоє дівчат. Разом вони назбирали майже 9,5 кілограма макулатури. Питаю, де набрали стільки? «У Личаківському районі, - відповідають. - У кожному під’їзді ціла купа передвиборчих агіток та газет».

До столика підходить хлопець Павло. Запитую, скільки днів і де збирав макулатуру? «Два дні. Збирав у районі Топольної. Зважили: майже 10 кілограмів. Подарували мені книжку за це», - гордо каже він.

А тим часом до столика знову повертається Олег з величезним пакетом у руках і великим портфелем за плечима. Зважують – разом з першим пакетом вийшло 18,5 кілограма! Запитую, як вдалося так швидко зібрати багато макулатури? «Це було неважко. Зранку зателефонував до друзів, попросив, щоби кожен підготував мені по пакету, заїхав до них і забрав. Витратив близько трьох годин. Поки що лідирую. Може, отримаю суперприз», - сміється Олег.

Але переможцем конкурсу став студент банківського інституту Олег Харчев, який приніс 18,5 кілограма макулатури. Організатори вручили йому книжку «Українська афористика». Загалом під час акції було зібрано 53 кг «політичної макулатури».

Фото автора

Високий Замок, №205(4337)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST