Конкурс на участь в розробці і написанні навчального посібника для факультетів журналістики “Гендер для журналісток і журналістів” Друк
Компетентність в ґендерних питаннях є необхідним культурним мінімумом у сучасному світі. Українська ж гуманітарна освіта доволі непослідовно забезпечує професійні, наукові знання з ґендерної тематики чи феміністичної критики.

Це поменшує якість освіти, а понад те – не забезпечує потреб і запитів держави, в якій вже кілька років ратифіковано «Закон про забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок», але не підготовлено медійних спеціалістів в цій темі.       

Вишколені в університетах медійники мали б професійно і чітко орієнтуватися в темах ґендерної політики, ґендерних реформ і ґендерних проблем, запроваджувати здоровий і виважений дискурс ґендерного рівноправ'я. Але нині журналістки і журналісти, як і більшість громадянок та громадян України формують свої знання про ґендерні аспекти культури і політики на основі стереотипного, побутового упередження, нерідко й ірраціонального відторгнення.

Представництво фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні оголошує конкурс на участь в розробці та написанні підручника з ґендеру для факультетів журналістики в Україні.  

Завданням підручника є забезпечити виважені, наукові дані про принципи ґендерної організації та функціонування різних сфер культури, політики та суспільства.

Вимоги до апліканток/аплікантів:

  •  компетентність в ґендерній теорії, підкріплена публікаціями (науковими чи публіцистичними) і/або розробленими курсами лекцій;
  •  наявність звання кандидата/доктора наук, PhD, в окремих випадках до розгляду прийматимуться пропозиції від випускників Магістерських програм;
  •  викладання у вищому навчальному закладі або досвід викладання/проведення тренінгів.

Для участі в конкурсі  просимо подати такі документи:

  • Заповнену анкету.
  • CV з детальним описом освіти, професійної кар’єри, повним списком публікацій, досвідом викладання, членством в професійних організаціях (допускаються й інші рубрики, які висвітлюють професійний досвід).   
  • Взірці публікацій на ґендерну тематику: 1-3 публікації, надруковані або подані до друку, в форматі *.doc або *.pdf (будь ласка, підберіть публікації, які б найповніше висвітлили коло ваших інтересів та поглядів на ґендерні проблеми).  

Як подати документи: Будь ласка, сумістіть Анкету і CV в один файл, назва якого має починатися з вашого прізвища; назви файлів зі статтями також повинні починатися з прізвища. У графі “Тема повідомлення” вкажіть “Ґендер для журналісток”.

Матеріали слід надіслати електронною поштою до 22 листопада 2010 р. на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або звичайною поштою на адресу: Київ 04150, вул. Горького (Антоновича) 37/13, оф. 10, Галині Ярмановій.  

Результати конкурсу будуть оголошені 15 грудня 2010 р.

До 15 січня 2011 р. планується перша установча сесія співавторок/-ів проекту.
 

 Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST