Молодіжний парламент: політики з Європи зібралися у Львові Друк
У Львові розпочав роботу Європейський молодіжний парламент. У понеділок, 25 жовтня, відбудеться урочисте відкриття 65-міжнародної сесії. Тема: „Відповідальна Європа – стабільне майбутнє”.

За понад двадцятирічну історію парламенту міжнародні засідання вдруге вже проходить в Україні. Молоді парламентарі з 33 країн Європи обговорюють міжнародні проблеми і шляхи їх вирішення. Молодь дискутуватиме у 15 комітетах, і кожен з них має свою тему для обговорення, розповіла Deutsche Welle президент ЄМП-Україна Оксана Андрусяк.

Приміром, дискусія відбуватиметься довкола захисту прав людини, нацменшин на прикладі репатріації ромів у Франції. „Питання зі свободою преси. Проблема є актуальною для України і розглядатиметься комітетом на прикладі Україні». За словами Андрусяк, ще одним важливим для України є питання з торгівлі людьми. Водночас проблема є актуальною і для Європи, яка є реципієнтом. Тут у комітеті також працюватиме експерт Міжнародної організації з міграції”, зауважила Андрусяк.

Обговоренню також підлягатимуть міжнародні конфлікти, нелегальна міграція, гуманітарні кризи, тощо. Українські делегати працюватимуть у семи комітетах.

Консенсусні резолюції

Результатом десятиденної роботи комітетів стануть резолюції, де молоді парламентарі викладуть своє бачення з вирішення проблеми. Причому, резолюції приймають лише консенсусом, жодних голосувань „за” чи „проти”, додала президент ЄМП-Україна. У такий спосіб делегати вчаться домовлятися і шукати виходи, які б влаштовували всіх. Такі молодіжні резолюції не є визначальними для Європарламенту, але були випадки, коли вони лягали в основу рішень, каже Андрусяк.

Усі засідання сесії проходитимуть у стінах Національного університету „Львівська політехніка”, а Генеральна Асамблея 31 жовтня – в Національному університеті ім. Франка.

Міжнародну сесії супроводжуватимуть і  культурні події: „євро-свято”, презентація країн, „євро-концерт”. Загалом до Львова прибули три сотні делегатів з 33 країн. Основним партнером сесії є Міністерство закордонних справ Німеччини. 

 Німецька хвиля

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST