Друга навчальна програма з фасилітації в рамках проекту UNITER Друк
Громадська організація «Європейський діалог» запрошує представників організацій громадянського суспільства взяти участь у Другій навчальній програмі з фасилітації.

 

Фасилітація – це підтримка групи, громади, спільноти у навчанні та пошуку рішень. Наша навчальна програма спрямована на підготовку локальних фасилітаторів – осіб, які допоможуть організувати процес, досягти результату та зроблять складні речі легшими для сприйняття.

Календарний план:
29 листопада – 03 грудня 2010 року, Львів: перша сесія, тренінг з основ фасилітації.
22 – 26 березня 2011 року, Львівська область: друга сесія, тренінг з суспільної фасилітації.
січень – червень 2011: запровадження інструментів фасилітації у діяльність організації та в роботу з громадами, творчі майстерні (на місцях).
друга половина червня 2011 року, Київ: триденна евалюаційна зустріч з оцінки компетенцій фасилітатора для найактивніших учасників навчальної програми.

Учасники: До трьох представників від організації, номінованих керівником організації (остаточний відбір учасників організатори залишають за собою) для участі у тренінгових сесіях та організації зустрічей / творчих майстерень на місцях. Організації, що реалізовують проекту в рамках UNITER (в т.ч. ті, що адмініструються Фондом «Східна Європа» та Міжнародним фондом «Відродження»), матимуть перевагу над іншими організаціями при усіх інших рівних умовах. Заміна учасників протягом впровадження навчальної програми не допускається.

Критерії відбору:

 • Досвід роботи в організації та участі у громадському житті.
 • Щирість, відкритість до нового та самокритичність.
 • Готовність передавати та поширювати досвід, отриманий під час навчання.
 • Готовність застосовувати отримані вміння й навички на практиці.
 • Готовність розвивати власний стиль комунікації з аудиторією.

Програмні елементи навчальної програми:

 • основи фасилітації, історичне підґрунтя та культура
 • культура організації та ідентифікація власної ролі в організації
 • побудова власного стилю фасилітатора
 • публічна фасилітація
 • фасилітація різнопланових груп
 • фасилітація в громаді
 • методи евалюації, самооцінка та зворотній зв'язок

Остаточна навчальна програми буде сформована з врахуванням побажань та потреб організацій.

Команда: Тренери – Ярина Боренько, Олена Грабовська, Андрій Донець, Андрій Залужний.

Керівник проекту – Олена Шинаровська.

Фінансові умови участі у програмі:

 • ГО «Європейський діалог» забезпечує проживання та харчування учасників під час проведення заходів, а також навчальні матеріали.
 • ГО «Європейський діалог» компенсовує кошти за проїзд учасників з місця проживання до місця проведення заходу (в один бік) на підставі оригіналів квитків на автобус і/чи поїзд (клас не вище «купе»).

Для участі у тренінгу учасники повинні подати

 • заповнену анкету-зголошення учасника (згідно поданої форми). Від організації може податися максимум 3 учасники, кожен учасник заповнює анкету індивідуально.
 • супровідний лист від керівника організації, який номінує учасників.

Усі документи повинні бути оформленні згідно таких технічних вимог:

 • анкета-зголошення учасника повинна відповідати заявленим технічним вимогам. Кількість знаків у тексті у кожному блоці не повинна перевищувати зазначену в анкеті. Анкету слід заповнювати шрифтом Arial 10.
 • лист від керівника організації може бути довільної форми, в ньому слід вказати дані учасників, які номінуються до участі в програмі, їхні функції в організації та обґрунтування участі.

Усі матеріали повинні бути надіслані електронною поштою до 18:00 11 листопада 2010 року на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду у такому форматі:
тема листа: Facilitators_Uniter матеріали від організації повинні бути архівовані у форматі .zip або .rar. назва папки: facilitator-назва-організації (латинським шрифтом) (наприклад, facilitator-club-sonechko) матеріали у архівованій папці повинні бути названі таким чином: анкета - прізвище учасника латинським шрифтом (наприклад, petrenko); лист від керівника – letter-назва-організації (наприклад, letter-club- sonechko).

ГО «Європейський діалог» може контактувати з учасниками для отримання більш детальної інформації.

Список учасників буде оголошено не пізніше 16 листопада на Інтернет-сторінці www.dialog.lviv.ua

Контакти:
ГО “Європейський діалог”, Львів 79019, а/с 2833
Тел./факс: 032 297 18 57
Контактна особа: Олена Шинаровська
Е-пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завантажити аплікаційну форму

Навчальна програма з фасилітації реалізується ГО "Європейський діалог" у межах проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та виконується Pact, Inc. Проведення цієї програми стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

 

 ГО «Європейський діалог»

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST