Для Львівського зоопарку шукають територію Друк

Ідея створення Львівського зоопарку, де могли б оселитись тварини західного регіону України та екзотичні представники фауни, витає над Львовом вже декілька тижнів.

Ідея створення Львівського зоопарку, де могли б оселитись тварини західного регіону України та екзотичні представники фауни, витає над Львовом вже декілька тижнів.

У п’ятницю, 4 квітня, за участю професіоналів у галузі зоології, а також депутатського корпусу ЛМР, відбулись громадські слухання щодо можливості створення "Львівського едему".

Побудова зоопарку - справа непроста, вона потребує не тільки грошей, а й певних знань та досвіду. Говорили багато, сперечались, пропонували відновити живий куточок у Шевченківському гаю або ж зосередитись на проблемі безпритульних тварин. Були пропозиції зупинитись на фауні лише нашого регіону або ж збільшити запропоновану площу (30 га).

Львівська громада умовно поділилась на тих, хто "за", і тих, хто "проти". Погодились лише в одному - ідея зоопарку гарна, і навіть проголосували за створення робочої групи для розробки концепції будівництва зоопарку. Проте залишиться мрія мрією чи стане реальністю – невідомо, адже на слуханні не вирішили, де розташується зоопарк і яку площу він займатиме.

На думку організаторів проекту – громадської природоохоронної екологічної організації "Комітет збереження природи" та Львівського клубу орнітологів, доцільно спершу вирішити питання про місце розташування майбутнього зоопарку, узгодити його площу, а вже тоді шукати кошти на реалізацію проекту, адже для будівництва зоопарку важко знайти спонсора, який виділить одразу всю суму. "Треба відштовхуватись від ділянки і шукати інвесторів для будівництва, скажімо, огорожі чи якогось комплексу, - каже Андрій Кийко, керівник проекту спорудження зоопарку у Львові. - Приватний інвестор – це медаль, яка має дві сторони, він обов’язково диктуватиме свої умови".

Зволікати із створенням зоопарку не радять і спеціалісти в галузі зоології. Доцент кафедри зоології УНЛТУ Ігор Дикий нагадав громаді, що у 1999 році уже був проект створення зоопарку, проте спроба закінчилась фіаско. Аби уникнути такого закінчення зараз, слід не зволікати і знайти землю. Можливість успішного існування зоопарку у Львові на власному прикладі доводить Ігор Антахович, директор Львівського міського дитячого екоцентру, що на вул. Кубанській, 12. Зоопарк успішно функціонує, розташований він на площі лише 15 га, проте його виставка налічує 80 видів тварин, з яких жодна не була придбана за бюджетні кошти, запевняє Ігор Павлович.

З ідеєю пошуку землі, а вже потім інвестора не погодились представники Комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Віра Лясковська та Анатолій Забарило. Вони вважають, що якби були кошти, то проблема з землею зникла б. Основне питання - фінансування, оскільки сподіватись на міські чи обласні кошти не варто. "Якщо буде меценат, який принаймні розпочне будівництво, то депутати зробять все, аби знайти землю", - каже Віра Дмитрівна. На думку Анатолія Забарила, міський зоопарк – “гарна мрія”, проте не на сьогодні і не на завтра, саме тому до створення зоопарку він пропонує іти поступово: не прив’язуючись до певної території, спершу розробити проект зоопарку, з усіма технічно-економічними показниками, і скласти кошторис. Крім того, Львову уже відомий випадок утримування ведмедя. Кілька років тому він жив у тісненькій клітці у Шевченківському гаю. В місті організовували акції, аби зібрати йому на харчі, у результаті, аби звір не здох, його змушені були віддати.

Одним із варіантів розташування майбутнього Львівського зоопарку була частина території лісопарку "Зубра", що на Сихові. Проте, як пояснив в.о. начальника управління екології та благоустрою Михайло Казимир, такий варіант вже відпав, через те, що на цій території розпочалось будівництво, інвесторами якого є греки (що саме вони тут збудують, наразі невідомо).

Альтернативою став лісопарк "Білогорща", що на Левандівці. Як запевнили професіонали, шукати землю за принципом “яка вільна” не варто. Є моменти, які слід обговорити ще до того, як просити земельну ділянку, адже територія під зоопарк повинна включати не лише шляхи заїзду і місце для паркування, а й відповідати науковому обґрунтуванню. Тварини потребують адекватних умов утримання, максимально наближених до природних, якщо виставлятимуть тварин, які потребують води, – то це вимагає підведення певних комунікацій. Якщо експонуватимуть "шумних" звірів – це потребує віддалення від громадської забудови, обов’язковою є котельня, адже будуть тварини, яких треба обігрівати. Крім цього, слід подумати і про викиди в атмосферу та органазацію відходів. Чи зможе територія лісопарку "Білогорща" реалізувати ці вимоги, з’ясовуватиме робоча група.

Мар’яна Білозір,
  Високий замок, 07.04.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST