У Львові затримали правозахисника за протести під прокуратурою Друк
13 жовтня увечері правоохоронці Галицького райвідділу міліції Львова затримали правозахисника Олексія Вєренцова за організацію протестів під стінами обласної прокуратури. Цілу ніч правозахисник, голова громадської організації «Вартові закону» провів у райвідділі міліції. 

Правозахисник Олексій Вєренцов розповів, що 13 жовтня, близько 17 години його затримали правоохоронці Галицького райвідділу міліції, серед них був заступник начальника, майор Маруняк, і відвезли у райвідділ.

О 22 годині міліціонери склали два адміністративні протоколи. В одному зазначалось, що Олексій Вєренцов не попередив за два дні міськраду Львова про проведення акції біля приміщення обласної прокуратури, а в другому, що він не виконав розпорядження працівників міліції і не припинив захід.

Усю ніч правозахисник провів у райвідділі в статусі затриманого. Зранку його доставили у Галицький суд Львова, де суддя Сельодкіна має винести рішення про притягнення затриманого до відповідальності. Правозахисника можуть заарештувати на 15 діб або ж оштрафувати.

Щовівторка люди протестують проти корупції в прокуратурі Львівщини

Громадська організація «Вартові закону» на чолі з правозахисником Олексієм Вєренцовим від серпня місяця щовівторка проводить пікетування біля приміщення Львівської обласної прокуратури на знак протесту щодо її бездіяльності у кримінальних справах, які стосуються прав громадян і тривають роками.

Про діючу безстрокову акцію протесту організація подала заявку у Львівську міськраду ще три місяці тому. Про свій черговий захід 12 жовтня учасники акції знову попередили мерію листом за дві години до її початку.

Під час останнього протесту близько 40 осіб символічно «хоронили» правоохоронну систему України. Учасники пікету кидали в домовину скарги громадян, чим хотіли продемонструвати, як прокуратура їх хоронить. За словами Олексія Вєренцова, протест відзнятий на відеокамеру і є свідченням того, що ніхто не порушував громадський порядок і захід був припинений вчасно.

Головне Управління МВС у Львівській області не інформує про деталі затримання правозахисника.

Це вперше за останні 19 років, коли у Львові затримують правозахисника за проведення ним акції протесту.

 Портал "Громадський простір"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST