У Львові презентовано посібник про безпеку дітей в Інтернеті Друк
У Львові 12 жовтня представили посібник «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі» у межах соціальної програми компанії «Київстар» фахівцями Інституту психології ім. Костюка Національної академії педагогічних наук України.

Як повідомив менеджер зі зв’язків з громадськістю філії "Київстар" у Львові Віктор Гальчинський, видання посібника вмотивовано тим, що батьки попри бажання зробити перебування дітей в Інтернеті безпечним і корисним, й самі мало обізнані щодо інтернет-ризиків і способів їх попередження.

В.Гальчинський повідомив: "Головне завдання нашої ініціативи не забороняти, а мотивувати, показувати правильний шлях. Саме тому, на нашу думку, краще створювати білий список безпечних і корисних ресурсів, ніж формувати перелік небезпечних сайтів, кількість яких постійно зростає". За його словами, перелік "білих" сайтів започаткований на цьому сайті. Він складений за критеріями, запропонованими фахівцями Інституту психології ім. Костюка, а саме: безпечність та корисність для дитини, відповідність змісту психологічним особливостям дитячого сприйняття, адміністративний контроль та можливість реального зворотного зв’язку з адміністрацією сайту.

Рекомендації авторів посібника зводяться до кількох основних правил. Перш за все, батьки мають підвищувати власну комп'ютерну та Інтернет-грамотність. Тільки в цьому випадку вони зможуть разом з дитиною освоювати Інтернет, використовувати його можливості для освіти та розвитку дитини. Наступний крок - технічний захист комп’ютера: потрібно обов’язково використовувати антивіруси та програмне забезпечення батьківського контролю. Для максимально ефективного та безпечного використання дитиною Інтернету експерти рекомендують користуватися переліком корисних і безпечних сайтів для дітей.

Крім цього автори посібника радять навчити дітей виконувати п’ять правил онлайн-поведінки: усвідомити важливість захисту приватної інформації у мережі; поводитися в інтернеті так само, як у реальному житті, зокрема, слідувати етичним нормам та правилам; не надто довіряти незнайомим людям у мережі; пам’ятати, що віртуальні покупки коштують реальних грошей; звертатися за порадою до батьків у будь-якій неоднозначній або незрозумілій ситуації.

За інформацією В.Гальчинського, 5 тис. посібників зараз поширюються у школах, де навчаються діти працівників компанії "Київстар". Друкована версія посібника буде доступна також для відвідувачів центрів обслуговування клієнтів "Київстар", а його електронна версія - на сайті. 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST