У Львові Центр обліку безпритульних зможе взимку прийняти на нічліг до 70 осіб Друк
Цієї зими у Львові у Центрі обліку та нічного перебування безпритульних громадян зможуть на нічліг прийняти 60-70 осіб. Про це 11 жовтня під час брифінгу повідомив директор Центру, отець Олег.

Як зауважив під час відвідин Центру міський голова Львова Андрій Садовий, у Львові є досить якісна співпраця між Церквою та міською владою.

«У нас в управлінні міста працює три священики: у Центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян, в управлінні соцзахисту Львівської міської ради, у соціальному готелі «Турбота», де можуть мешкати діти-сироти, які навчаються. Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян – чи не єдиний в Україні, де можна переночувати, прийняти душ, отримати гарячу вечерю. Вдень тут нікого немає, тут проходить профілактика. Різні люди приходять: є постійні клієнти, такі, які заходять раз в місяць, раз в два тижні», – розповів Андрій Садовий.

Зі слів мера, дуже важливо, що Центр вирішує проблеми безпритульних в зимовий період.

«Пам’ятаєте, коли ми 2006 року ставили великі намети МНС біля стадіону «Україна». Температура була низька. Щоб люди не помирали від холоду, там вони обігрівалися. Це стало для нас поштовхом і вже два роки Центр працює. Проблем у зимовий період немає, якщо люди телефонують в центр, то працівники Центру виїжджають машиною і збирають безпритульних з вулиці сюди, щоб людина безпечно могла повести ніч», – сказав міський голова.

Зі слів мера, важливо, щоб інші міста України брали приклад зі Львова і організовували так центри. «Адже ніхто не знає, яка доля чекає людину через рік, через п’ять, через 10 років. Тому треба завжди дбати про тих, кому є найскладніше. Треба допомагати їм», – додав Андрій Садовий.

Директор Центру, отець Олег розповів, що цьогоріч працівник Центру спільно з громадськими організаціями «Народна допомога» і «Оселя» надалі взимку патрулюватимуть вулиці.

«Надіюсь, нам вдасться запобігти втрат життів, будемо продовжувати спільне притулювання. До нас надходить чимало дзвінків з зауваженнями – забрати людей з вулиці. Силою ми нікого забрати не можемо до того моменту, поки та людина не становить загрози самому собі, або оточенню. Ми не в змозі самі пройти весь Львів, тому працюватимемо з громадськими організаціями», - сказав отець Олег.

Зараз, з його слів, у центрі ночує близько 20 чоловіків та 3 жінки. До зими, каже отець, цей показник зросте.

«Минулого року взимку в Центрі ночувало до 60 осіб. Навіть на каріматках в теплому приміщенні ночувати краще, ніж на вулиці. В нормальних умовах цієї зими зможемо прийняти 60-70 безпритульних», – сказав отець Олег.

Він додав, що Центр також видає посвідчення, за допомого яких безпритульні зможуть голосувати. «Встановлення особи та видача посвідчення безпритульного з моїм підписом і підписом соціального працівника займає кілька годин», – пояснив директор Центру.

Своєю чергою Андрій Садовий зауважив, що фінансування Центру є стабільним.

«Ми хочемо зробити тут харчоблок, щоб не лише розігрівати, але й готувати їжу. Та для цього нам бракує 47 тис. грн. Сподіваємось на благодійників», – сказав мер. 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST