«Освіта – не товар, універ – не базар!» Друк

Навчені гірким досвідом, студенти українських вузів «не повелися» на обіцянки президента України Віктора Януковича скасувати платні послуги у вузах.

 

Високий Замок, 13 жовтня 2010

 

Молодь не відмінила заявлених на вівторок, 12 жовтня, всеукраїнських акцій протесту. Відтак учора у 16 містах України відбулися студентські акції протесту проти постанови Кабміну №796, яка дозволяє вузам вводити платні послуги. Одіозна постанова, зокрема, дозволяє брати «мзду» зі студентів за користування бібліотеками, спортзалами, а також за прогули лабораторних занять.

Студенти Києва, Луцька, Харкова, Луганська та інших міст учора вийшли на вулиці з гаслами «Освіта – не товар, універ – не базар». Потужний студентський мітинг відбувся і у Львові. На початок акції до стін Нацуніверситету ім. І. Франка зібралося 5-7 тисяч студентів більшості вузів міста. Молодь тримала в руках плакати з гаслами, які ж потім і скандувала: «Студент не товар – універ не базар», «Не будемо платити, бо не маємо за що жити», «Табачника геть!», «Депутати, а ви збираєтеся платити за Н-ки на своїх сесіях?».

Після мітингу під «універом» студенти сформувалися у колону і пішли під стіни Львівської облдержадміністрації. До них вийшов перший заступник голови ЛОДА Мирон Янків і прийняв лист до президента з вимогами скасувати постанову №796 та надалі залучати представників студентського самоврядування до запровадження кардинальних реформ у вищій освіті. Мирон Янків при цьому зазначив журналістам: «Я прийшов, щоби вислухати студентів. Я передам вимоги. Я – прихильник європейської системи навчання. У європейській системі є плата, якщо студент провалив іспити і йде здавати їх повторно. Студенти мають вчитися».

За словами однієї з учасниць акції, активіста громадського руху «Відсіч» Ірини Чулівської, коли чиновник ЛОДА забрав звернення студентів і пішов, у натовпі з’явилися якісь провокатори і кинули під двері ЛОДА димові шашки і пару яєць. Такі дії не були заплановані організаторами акції, але дуже сподобалися студентам. Вони зустріли це схвальними вигуками і теж почали кидати якісь папірці і навіть рулони туалетного паперу. Один рулон докинули до балкона Львівської обласної ради, і стрічка паперу повисла до землі...

Фото: Високий Замок

 

Високий Замок, №192(4324)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST