Довіра. Відповідальність. Філантропія Друк

Під таким гаслом у Львові відбувається ІІІ Екуменічний соціальний тиждень, у якому беруть участь представники церков різних конфесій, влади, бізнесу, благодійних фондів, освітніх закладів, громадських та соціальних організацій, небайдужі громадяни.

 

Львівська пошта, 7 жовтня 2010

Серед гостей форуму голова Наглядової ради фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко,  голова Світового банку в Україні, Молдові та Білорусі Мартін Кайзер, доктор філософії, директор Неприбуткових адміністративних програм університету Нотр Дам (США) Марк Гарді, посол Канади в Україні Даніель Карон, президент Соціальних тижнів Франції Бернард Шеневез та ін.

“Цьогорічний ІІІ Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) присвячений довірі, відповідальності та філантропії, – сказала голова секретаріату Ірина Кітура.  – Ця тема була обрана невипадково. В часи подолання кризи християнські цінності взаємодопомоги, любові до ближнього, доброти та милосердя стають підвалинами для створення нової філантропічної моделі світогляду, людинолюбства та піклування про покращення долі людства. Нове суспільство, об’єднане та згуртоване, філантропічне та небайдуже до потреб ближнього, незалежно від суспільного становища, релігійної та національної приналежності – це абсолютно реальна модель взаємодії суспільства”.

Під час цьогорічного Тижня відбуваються численні “круглі столи” та конференції, на яких  представлено досвід розвитку філантропії в Україні та світі, співпраця між Церквою та владою, бізнесом та соціальними організаціями, майстер-класи для соціальних служб, громадських організацій, представників церков тощо. Також відбуваються виставки-семінари “Діти та ікона”, “Забутий світ”, концерти, візити та виставка соціальних організацій. У рамках ЕСТ у Львові відбудеться і IV Міжнародний фестиваль родинної творчості “Берегиня”, День довіри для молоді, підготовлений спільно з Екуменічною християнською спільнотою Тезе (Франція).

Проект “Екуменічний соціальний тиждень” успішно стартував три року тому. Він став унікальним явищем в українському масштабі та згуртував широке інтелектуальне коло релігійних діячів, представників політикуму та соціального сектору. У Франції соціальні тижні відбуваються щороку, починаючи з 1904-го. Вони проходять також в Італії, Бельгії та Польщі, працює Європейська мережа Соціальних тижнів. В Україні Соціальний тиждень започаткував 1939 року митрополит Андрей Шептицький, присвятивши темі християнського патріотизму, що його Слуга Божий протиставляв ідеологіям комунізму, шовінізму і фашизму, які тоді стрімко розвивалися в Європі.

 

Львівська пошта, № 112 (996)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST