Мін‘юст надав роз‘яснення органам реєстрації благодійних організацій щодо виконання ст. 8, 9 ЗУ «Про благодійництво та благодійні організації» Друк
Міністерство юстиції України надало роз‘яснення органам реєстрації благодійних організацій щодо виконання статей 8, 9 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації»

Прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» від 18.05.2010 року № 2258-VI (далі-Закон), який набрав чинності 21 серпня 2010 року, внесено зміни до статей 8, 9 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

Змінами доповнено перелік документів для державної реєстрації благодійної організації, а саме відомості про засновників (засновника): щодо засновників – юридичних осіб – додаються підтвердні документи щодо структури власності засновників, які дають змогу встановити власників істотної участі цих юридичних осіб.

При здійснені правової експертизи управліннями юстиції установчих документів, поданих після 21 серпня 2010 року на реєстрацію благодійних організацій, пропонується враховувати таке.

Відповідно до визначень, наданих Законом, істотна участь – це пряме або опосередковане володіння часткою у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу (фонду), 10 і більше відсотків акцій або прав голосу в юридичній особі, прямий або опосередкований вплив на неї.

Інформацію про істотну участь особи буде внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР) відповідно до змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», які внесені Законом.

До внесення відповідної інформації до ЄДР, інформацію про істотну участь слід отримувати з установчих документів, а саме статуту або засновницького договору (положення) юридичної особи. Статут або засновницький договір (положення) повинен містити відомості про склад засновників та учасників, розмір статутного (складеного) капіталу; відомості для акціонерних товариств – номінальна вартість акцій, що випускається, кількість акцій, що купуються засновниками; для товариств з обмеженою відповідальністю та повних товариств – розмір часток кожного з учасників, розмір та склад вкладів учасників, для товариств з додатковою відповідальністю – розмір часток статутного капіталу; для командитних товариств – розмір часток кожного з учасників (Цивільний кодекс, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», Закон України «Про господарські товариства»).

Таким чином, інформація щодо структури власності засновників – юридичних осіб повинна бути підтверджена установчими документами юридичної особи. У разі, якщо засновниками юридичної особи є інші юридичні особи, то структуру власності таких засновників необхідно підтверджувати їх установчим документами. Отже, у випадку, коли засновником юридичної особи є інша юридична особа, у якої, в свою чергу засновник – інша юридична особа, необхідно витребувати статути або засновницькі договори (положення) всіх учасників цього ланцюга до встановлення конкретної фізичної особи – засновника юридичної особи та частки статутного фонду у відповідній юридичній особі.

Перелік осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності, затверджений наказом Держфінмоніторингу від 25.10.2006 № 209. Відомості щодо переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності розміщені на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу www.sdfm.gov.ua, рубрика «Протидія тероризму».

У випадку наявності засновників/власників істотної участі юридичної особи – засновника або особи, яка здійснює прямий або опосередкований вплив на юридичну особу – засновника та/або одержує значну частину прибутку від її діяльності, що внесена до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності орган реєстрації благодійних організацій зобов’язаний на підставі статті 9 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» відмовити у державній реєстрації. 

 Міністерство юстиції України

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST