У Львові розпочинається 3-ій Екуменічний Соціальний Тиждень Друк
4 жовтня у Львові розпочинається Екуменічний Соціальний Тиждень, котрий відбувається у місті вже третій рік поспіль. Цього року форум, гаслом якого є «Довіра. Відповідальність. Філантропія», триватиме з 4 по 10 жовтня, і його гостями стане низка відомих людей.

В межах 3-го Екуменічного Соціального Тижня у Львові заплановано доповіді голови Світового Банку в Україні, Молдові та Білорусі Мартіна Райзера, доктора філософії, директора Неприбуткових Адміністративних Програм Університету Нотр Дам (США) Марка Гарді, посла Канади в Україні Даніель Карон, а також згаданої вище голови наглядової ради Фонду "Україна 3000" Катерини Ющенко.

Як розповіли під час прес-конференції організатори форуму, серед головних заходів в його межах передбачена низка круглих столів, присвячених соціальній сфері, охороні здоров’я, примиренню поколінь тощо. За словами заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва, ці круглі столи дадуть можливість українцям дізнатися про екуменічний досвід в інших країнах і застосувати його в Україні.

"Більшість суспільств вважають себе незаможними. Відповідно, філантропія – це справа когось іншого, тих, заможних. Власне, треба, щоб відбувся обмін добрими практиками, і показати те, що філантропія є не лише в матеріальному вимірі. Дуже велике поле є для того, щоб людина пожертвувала свій час, свої знання, свою увагу тим, хто цього потребує", - зазначив заступник міського голови.

Водночас, за словами Василя Косіва, одним із найважливіших заходів в межах Екуменічного Соціального Тижня буде зустріч молоді з спільнотою "Тезе", що, на його думку, повинна розвинути і розширити дух екуменічного спілкування молоді у Львові.

Також в рамках Форуму запланована низка заходів культурного характеру: конференції, присвячені актуальним питанням сьогодення, показ фільму "Три історії Галичини", на який завітає колишній зв’язківець УПА Ольга Ільків, і концерти християнської музики в театрі ім. М. Заньковецької за участі Павла Табакова, - про це під час прес-конференції розповіла голова секретаріату 3-го Екуменічного Соціального Тижня Ірина Кітура.

За словами Ірини Кітури, організатори Форуму очікують, що Екуменічний Соціальний Тиждень принесе важливі результати як у справі об’єднання церков різних конфесій, присутніх в Україні, так і у справі сприяння соціальній політиці і філантропії на державному і законодавчому рівнях.

"Багато в чому ми - не єдині, і ми прагнемо об’єднати церковні конфесії, наразі – в рамках круглих столів. Взагалі перша соціальна робота завжди походила від Церков, Церкви завжди допомагають малозахищеним. Чому вони роблять це окремо? Чому б їм не об’єднатися і разом не допомагати тим самим бездомним, малозахищеним людям, дітям?", - зазначила вона.

"Також результатом Форуму ми хочемо бачити просування законопроектів, які підтримують громадянське суспільство, підтримують розвиток демократії в Україні. Важливо просувати закон про підтримку громадських організацій і допомагати підприємствам, які хочуть якось покращити ситуацію малозахищених людей. Їм треба сприяти, щоб вони не платили податки з того благодійного внеску, який вони дають", - додала І. Кітура.

Як розповіла Ірина Кітура, за результатами минулорічного Форуму у Верховній Раді вже був зареєстрований законопроект, за яким кожна фізична особа мала б перераховувати 2% від свого прибутку на підтримку неприбуткових організацій, однак наразі цей проект законом не став.

Окрім цього, за словами голови секретаріату 3-го Екуменічного Соціального Тижня, організатори Форуму мають намір створити загальнонаціональну мережу Екуменічних Тижнів, що проходитимуть в різних містах України. Власне задля підтримки цієї ідеї на Форум завітає і Катерина Ющенко.

3-ій Екуменічний Соціальний Тиждень організовано за ініціативи Інституту Екуменічних Студій при Українському Католицькому Університеті і за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації і університету "Львівська Політехніка".

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST