У Львові відкрили ресурсний центр для розвитку ОСББ Друк
4 жовтня у приміщенні Львівської міської ради відбулося урочисте відкриття Ресурсного центру для розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у Львові. Участь у відкритті взяв міський голова Львова Андрій Садовий.

Міський голова Львова під час відкриття Центру наголосив, що реалізація ідеї стала можливою завдяки співпраці міста з ГМ «Опора», Інститутом місцевого розвитку та USAID.

Приміщення для відкриття Центру було надано міськрадою, також влада закупила меблі та техніку, водночас Агентство США з міжнародного розвитку USAID надало 200 тис. грн на ремонт приміщення.

«Це - новий центр, де кожен керівник ОСББ може прийти і попрацювати, де ми будемо збирати усіх бажаючих створювати ОСББ, де люди, які реально хочуть будувати громадянське суспільно завжди будуть мати допомогу і підтримку. Це те, про що мали б мріяти і реалізовувати інші міста, адже альтернативи об’єднанню співвласників багатоквартирних будинків на сьогодні не існує», – сказав Андрій Садовий.

Керівник житлово-комунальних програм ГМ «Опора» Тетяна Бойко зазначила, що такі ресурсні центри мали б бути у кожному місті.

«Вони мали б бути тим єдиним вікном, яке буде надавати повний спектр послуг усім, починаючи від тих, хто бажає створити ОСББ, тим ОСББ, які стикаються з якимись проблемами у своїй роботі. Я маю на увазі юридичні консультації. Також тим, які хочуть запровадити заходи з енергоефективності, термомодернізації у своєму будинку. Також це може бути консалтинг з енергоаудиту, допомога у підготовці заявки щодо кредитування в банках. Хочу підтримати міського голову – альтернативи у здійснені модернізації утримання житлових будинків окрім ОСББ немає, адже лише організований власник може виступити ефективним замовником, контролером на ринку обслуговування житла, задати параметри і поставити умови перед житлово-комунальними підприємствами, органами влади і представити повністю інтереси власників», – сказала Т.Бойко.

З її слів, для прикладу, у Києві при населенні 2,5 млн осіб створено 620 ОСББ, у Львові при населення майже 1 млн осіб – 371 ОСББ.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST