В Україні хочуть запровадити гуманітарну експертизу управлінських рішень Друк
Громадські організації вважають за доцільне розробити та запровадити в Україні гуманітарну експертизу управлінських рішень та інноваційних проектів.

Відповідне рішення було ухвалене у ході ІІІ Міжнародної наукової конференції "Розвиток громадянського суспільства: духовність і право", що проходила у м. Львів 25-27 вересня.

У зверненні, що ухвалили учасники конференції до Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, зазначається, що прийняття закону про гуманітарну експертизу може стати важливим кроком з позиції розвитку базових засад громадянського суспільства в Україні.

Під час здійснення гуманітарної експертизи, на думку авторів звернення, має здійснюватися незалежна громадська оцінка управлінських рішень та комплексних інноваційних проектів щодо соціальних, антропологічних та екологічних ризиків. Така експертиза, заявляють представники громадських організацій, має отримати пріоритетний статус перед іншими профільними експертизами.

У цьому контексті представник Міністерства юстиції, заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова запросила представників громадських організацій взяти активну участь у розробці Концепції державної комунікативної політики, що наразі триває в уряді. Мета майбутнього закону полягатиме у визначенні на принципово нових засадах шляхів законодавчого врегулювання комунікацій у суспільстві, передусім між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації та громадськістю. 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST