У Львові українців і поляки обговорять історичну пам'ять Друк
28-29 вересня в смт. Брюховичі біля Львова на базі пансіонату “Перлина Львова” відбуватиметься IV Міжнародна наукова конференція “Історична пам’ять українців і поляків у період формування національної свідомості в ХІХ – першій половині ХХ століття”.

Конференція є четвертим етапом реалізації програми досліджень Міжнародної дослідницької групи "Історія – ментальність – ідентичність. Місце і роль історії та істориків у житті українського і польського народів у ХІХ і ХХ століттях" (координатори – професори Леонід Зашкільняк (Львів) і Єжи Матерніцкі (Жешів)). Попередні етапи роботи групи із залученням учених-гуманітаріїв України, Польщі та інших країн відбувалися на наукових конференціях у Жешові, Познані та Лодзі.

Організаторами конференції у Львові є Український інститут національної пам’яті, Львівський національний університет імені Івана Франка, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Жешівський університет імені Королеви Ядвіги. У роботі конференції візьмуть участь близько 50 вчених із провідних наукових осередків України та Польщі. Географія учасників охоплює знаних і молодих дослідників проблем історичної свідомості з понад 21 міста в обох країнах, починаючи від Харкова в Україні до Щецина у Польщі.

Мета конференції – якнайдетальніше проаналізувати історичну пам’ять, що функціонувала і надалі функціонує в культурах українського і польського народів, а також чинники, які сприяють її формуванню і трансформаціям. Передбачається обговорення історичних уявлень різних суспільних груп і владних структур та їх зміни залежно від історичної ситуації; вплив історичних знань та історичних традицій на формування культурної ідентичності в локальному, етнічному та європейському вимірах; співвідношення "свого" і "чужого", зокрема на теренах широко трактованого культурного, релігійного і політичного пограниччя.

Програма конференції передбачає проведення пленарних засідань, дискусій та роботу в секціях. Конференція розпочнеться круглим столом "Історична пам’ять як явище суспільної свідомості та шляхи її трансформації в модерному суспільстві". На пленарних засіданнях (28 вересня) передбачається розглянути і обговорити проблеми ролі історіографії у конструюванні образів минулого українців і поляків, місця історика у суспільних практиках і кон’юнктурах. Другого дня роботи конференції (29 вересня) працюватимуть секції "Суспільні чинники формування соціальної пам’яті українців і поляків", "Історичні знання як засіб формування суспільної свідомості суспільства" та "Традиції і зміни у функціонуванні історичної пам’яті суспільства". Під час дискусії заплановано провести широкий обмін думками щодо спільних рис та особливостей формування й функціонування історичної пам’яті українців і поляків у добу націотворення ХІХ-ХХ ст.

Конференція має підбити проміжні підсумки виконання четвертого етапу програми Міжнародної дослідницької групи й погодити плани та тематику досліджень на наступний рік.

V Міжнародну конференцію в рамках програми "Історія – ментальність – ідентичність. Місце і роль історії та істориків в житті українського і польського народів у ХІХ і ХХ століттях" планують провести наприкінці вересня 2011 року у Ґданському університеті (Республіка Польща).

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST