У Львові працюватиме Університет третього віку Друк

У нашому місті для львів’ян старшого віку  зорганізували виш. З жовтня у Львові розпочне свою діяльність Університет третього віку. Ця структура не є звичайним вишем, оскільки тут даватимуть знання, але не вимагатимуть складати іспити.

Університет третього віку – це міжвузівський проект, який діє за угодою між ректорами університетів у співпраці з управлінням соціального захисту і управлінням освіти мерії та ГО «Родина Кольпінга». Мета діяльності такого університету – поліпшення якості життя осіб літнього віку: просвіта, організація дозвілля, сприяння психічному та фізичному здоров’ю.

 
«Літні люди можуть зробити багато корисного і тим самим принести багато позитивного не тільки у своє життя, а й суспільства в цілому. Кожен, хто досягнув вже пенсійного віку, може подавати заявки до нашого Університету. Зустріч усіх охочих зголоситися до навчання відбудеться 4 жовтня о 15.00 в приміщенні секретаріату Університету за адресою вул. Героїв УПА, 76», - зазначив голова науково-методичної ради Університету третього віку Богдан Виноградський.

До переліку пропонованих для вивчення дисциплін теоретичного циклу, де формою організації навчання пропонується інтегроване лекційно-практичне заняття з великою аудиторією слухачів, можуть входити:

• Деякі аспекти психологічних знань: «Геронтопсихологія», «Психологія мотивації», «Психологія сім’ї», «Особистісна зрілість», «Самоменеджмент»;
• Окремі аспекти педагогічних знань: «Народна педагогіка», «Методи навчання і виховання», «Особливості міжособистісного спілкування», «Попередження і розв’язання конфліктів» тощо.
• «Основи соціально-правового захисту особистості»: виборче право, захист прав споживача тощо.
• Основи здоров’я та медицини: «Медична геронтологія», «Валеологія», «Елементи народної медицини»;
• Основи фізичної культури;
• Основи духовних знань;
• Окремі аспекти мистецтвознавства,  літературознавства та культурології;
• Екскурс в історію: «Історія України», «Всесвітня історія», «Історія європейської цивілізації», музейна справа, львовознавство.

До переліку пропонованих до вивчення дисциплін практичного циклу можуть входити:

- іноземна мова – 2 напрямки: 1) вивчення з метою спілкування в іншомовному середовищі; 2) методика викладання іноземної мови дітям;
- навчання роботи з комп’ютером;
- студія малярства;
- студія ведення домашнього господарства;
- студія галицької кухні: консервування, обрядова випічка (паска, коровай та ін.), традиційні галицькі напої тощо;
- студія ландшафтного дизайну і квітникарства;
- студія художньої самодіяльності: театральна, хорового співу, поетичного слова, галицького лялькового театру;
- фотостудія.
- заняття з фізичної культури.

Слухачам пропонують вибрати 2 обов’язкові дисципліни теоретичного та 2 дисципліни практичного циклу, на основі відвідування яких зараховується семестр навчання.

Університет третього віку діятиме на базі аудиторій УКУ, університету фізичної культури, інституту соціогуманітарних проблем людини ЗУНЦ НАН України.

За довідковою інформацією можна звертатися в секретаріат Університету третього віку щосереди з 14.00 до 15.00 за адресою вул. Героїв УПА,76.

Зображення: www.dailymail.co.uk

 

Львівська міська рада

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST