Не знаючи економіки міста, не станеш кваліфікованим економістом Друк

Львівська міська рада запрошує студентів, які вивчають економіку, проходити стажування в установах економічної галузі.

 

Високий Замок, 20 вересня 2010

 

Цей досвід допоможе їм у майбутньому знайти хорошу роботу або ж реалізувати задумані проекти. Майбутнім економістам та викладачам різних вузів прочитали відкриту лекцію про економіку міста.

Як зазначила Галина Бордун, заступник начальника відділу кадрів Львівської міської ради, яка є координатором програми «Перший кар’єрний крок», молоді люди повинні знати, чим і ким наповнюється економіка міста, як формується бюджет, наскільки важливо розуміти економічну стратегію Львова, як працювати так, щоб підприємство розвивалося, було в числі перших. Цього не вчать у вузах. Такі знання здобуваються в процесі роботи. Програма «Перший кар’єрний крок» діє при міській раді вже чотири роки і є частиною її кадрового менеджменту. Завдання програми – формувати кадровий резерв кваліфікованих спеціалістів у різних галузях.

«Ми зібрали студентів, науковців, економістів, які працюють за фахом, щоб обмінюватися досвідом, – каже пані Галина. – Чим таких людей буде більше, тим краще. Нещодавно до нас приїжджав львів’янин, який закінчив філософський факультет і виїхав у Чикаго, щоб вивчати програмування. Через вісім років він став мільйонером. Чоловік повернувся сюди і поділився досвідом, як розпочати свою справу. Він звернув увагу на кілька речей. Головне – мати бажання щось створювати, мати бажання вчитися і мати біля себе команду кваліфікованих спеціалістів. Запрошуємо таких людей до співпраці. Їхній досвід стане у пригоді студентам. До нас часто звертаються молоді науковці з цікавими проектами і не знають, що з ними робити».

«Мета цієї зустрічі – допомогти викладачам зрозуміти, як працювати зі студентами, щоб вони, приходячи до нас на роботу чи на підприємства, мали необхідну базу знань, – зазначає завідувач сектору супроводу інвестиційних проектів управління економіки Львівської міської ради Христина Пак. – Практично немає такої галузі, яка б не перехрещувалася з економікою. Ми повинні розвивати науковий потенціал міста».

«Приймаю участь у цьому заході, бо хочу довести студентам, що зміна абревіатури «ЖЕК» на «ЛКП» не лише символічна, – каже директор ЛКП «Тополя-406» Віктор Бричко. – Підприємства, які є основою економіки міста, почали по-іншому працювати. Якщо раніше економіст був лише статистом, то сьогодні він має бути комунікабельною людиною, має постійно вдосконалювати свої знання і розбиратись у законодавчій базі».


Коментар для «ВЗ»

Андрій Садовий, мер Львова

У вищих навчальних закладах України не вивчають предмету «економіка міста», а він дуже потрібний. Людина, яка зранку прокидається, знає, що має бути гаряча і холодна вода, має працювати транспорт, мають бути відчиненими школи і садочки... Потрібно мати розуміння, як усе працює в комплексі.

У Львові народжується багато талановитих дітей, але біда в тому, що з часом вони виїжджають за кордон. Сподіваюся, дискусія, яку ми розпочали, дасть нові поштовхи думок – молоді люди зрозуміють, що ми єдина громада і що разом повинні думати над тим, як зробити наше місто кращим. Сподіваюся, що туристи, які приїдуть до нас у 2012 році, не лише подивляться футбольний матч, а закохаються в наше місто, вберуть у себе його позитивну енергетику.

Високий Замок, №175(4307)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST