У Львові створять погоджувальну раду з проблемних питань Генплану Друк
30 серпня у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту «Коригування генерального плану м. Львова», який був винесений на обговорення мешканців міста три місяці тому, і на який було отримано позитивний висновок Комплексної державної експертизи.

Керівник архітектурно-планувальної майстерні №2 інституту "Містопроект" Віталій Дубина, представляючи проект відкоригованого Генерального плану Львова на період до 2025 року, акцентував на тому, що цей документ просторово окреслює перспективи розвитку міста. Зокрема, Генпланом закладається демографічний прогноз – збільшення мешканців Львова з 725 тис. до 750 тис. осіб. За його словами, за рахунок туристів чисельність мешканців Львова може зрости до 765 тис. осіб.

Це передбачає потребу збільшення житлового фонду: з існуючих близько 13 млн. кв. м до 19 млн кв. м. За словами В.Дубини, збудувати додаткові 6 млн. кв. м житла можна, вивільняючи території колективних садів, підприємств-банкрутів та військових частин у межах Львова.

В.Дубина зупинився на пріоритетних напрямках розвитку Львова. Серед них він зазначив туризм, освіту, науку, логістику, а також виробництво, що не суперечить попереднім напрямкам та враховує існуючі природні обмеження, як обмеження на запровадження виробництв, що використовують великі об’єми водних ресурсів, потребують значних енергетичних ресурсів, відносяться до І і ІІ класу шкідливості за санітарно-гігієнічними нормами.

Під час обговорення проекту, низка питань стосувалися будівництва, зокрема житлового, на територіях, що відносяться до рекреаційних, природоохоронних, територій охорони історико-культурної спадщини тощо.

Врешті було домовлено створити погоджувальну комісію, до складу якої увійдуть мешканці Львова, представники громадських організацій, депутати Львівської міської ради, головний архітектор проекту Микола Крупа. Погоджувальна рада має бути створена протягом двох тижнів.

Вона має розглянути питання недоцільності забудови дитячого майданчика на вул. Лисенка, 14, недоцільності забудови скверу на вул. Наливайка, 2, недоцільності забудови у парку "Знесіння", недоцільності спорудження готелю у парку "Цитадель", мораторій щодо будь-якого будівництва в охоронній центральній частині міста Львова, та узгодження відкоригованого Генплану з Історико-опорним планом Львова, затвердженим у 2005 році. 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST