Будь-яка забудова у парку «Знесіння» неможлива, заявляє «Громадянська позиція» Друк
Управлінням Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держкомзему у Львівській обл. виявлено, що земельна ділянка у парку Знесіння,...

що зараз орендується фірмою „Архібуд”, а колись використовувалася військовою частиною, досі не вилучена з користування Збройними силами України. Про це повідомляє прес-служба громадської організації «Громадянська позиція». На думку представників цієї організації, всі подальші дії забудовника та Львівської міської ради довкола цієї ділянки є незаконними.

Як вказано у повідомленні, процедура такого вилучення передбачена наказом Міністра оборони України № 570 від 03.10.06 р., за  наявності згоди самого Міністра, а здійснює цю процедуру начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України. Натомість при прийнятті раніше оскаржуваних ухвал ЛМР (№ 612 від 1.03.2007 р., № 1023 від 5.07.2007 р. та № 2260 від 4.12.2008 р.) про надання в оренду ТзОВ „Архібуд” цієї ділянки серед усіх наявних документів такого не виявилося. Лист-згода Львівського прикордонного загону, яким оперував забудовник і ЛМР, не може бути підставою для проведення будь-яких дій з цією ділянкою.

Окрім того, Міністерством охорони навколишнього природного середовища України 21 жовтня 2008 р. видано охоронне зобов’язання № 04-05-13917 (обов’язковий нормативний документ), яким  заборонено будь-яке будівництво на території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Натомість Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській обл. того самого міністерства листом від 02.12.2008 р. № 11-14744 погоджено житлову забудову цієї ділянки, що абсолютно суперечить охоронному зобов’язанню.

Прокуратурам Галицького та  Шевченківського р-н. м. Львова було доручено дати правову оцінку діям посадових осіб ОКП ЛОР „Бюро технічної інвентаризації” та ТзОВ „Архібуд”. Ними було виявлено, що звернення до БТІ за оформленням документів на об’єкти, що розташовані за адресою: вул. Довбуша, 15, та видача витягів  про реєстрацію права власності на ці об’єкти було здійснено в один день. Це  фактично неможливо реалізувати, враховуючи те, що витяг з реєстру прав власності передбачає: опис нерухомого майна, уточнення розмірів земельної ділянки, найменування будівель, споруд та їх літеровка, призначення майна, матеріали стін кожної будівлі та споруди, розмір житлової та нежитлової площі, процент зношеності тощо). Однак, така оперативність БТІ не стала підставою для перевірки з боку прокуратури Шевченківського р-н м. Львова.

Як вказують у громадській організації, прокуратура Галицького райну Львова не надала правової оцінки виконання/невиконання п.3.2 рішення виконкому ЛМР № 758 від 16.06.2006 р., згідно якого виконавчий комітет зобов’язаний був звернутися з позовною заявою до суду про визнання недійсними свідоцтв про право державної власності на об’єкти нерухомості.

Обидві прокуратури у своїх відповідях обмежилися констатацією уже відомих загалу фактів, що стосується забудови ділянки на вул. Довбуша, 15 у парку «Знесіння». Автори звернення, за яким здійснювалася ця перевірка, будуть оскаржувати відповіді прокуратур Шевченківського та Галицького р-нів м. Львова до обласної прокуратури.

Відповідно до завдань Міжвідомчої комісії з питань регулювання земельних відносин на території Львівської обл. наявні на даний час матеріали перевірки будуть скер 

 Львівський портал

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST