У Львові відкрили нову школу самоконтролю для людей з діабетом Друк

Сьогодні, 25 травня, в управлінні охорони здоров’я Львівської ОДА презентували програму «Діабет. Допоможемо разом» провідної світової фармацевтичної кампанії.

Основна мета проекту – створення нової школи самоконтролю для людей з діабетом та втілення нової методики контролю за станом здоров’я таких пацієнтів у Львові. Про це йшлося 25 травня під час прес-конференції.

Як розповів заступник начальник ГУОЗ Львівської ОДА Орест Середа, цукровий діабет – це одне з найскладніших хронічних захворювань. В Україні більше мільйона хворих страждають на цю недугу, на Львівщині офіційно зареєстровано 40 тис. пацієнтів. Однак, не всіх пацієнтів виявляють своєчасно. Зараз у Львові діє 7 кабінетів самоконтролю. Кожен бажаючий може перевірити тут рівень цукру в крові, отримати необхідну інформацію. Однак, таку кількість кабінетів, переконаний Середа, слід розвивати і вони мають бути в кожній медустанові. 

За словами головного позаштатного ендокринолога ЛОДА Юрія Вендзиловича, хворих, які не здогадуються, що в них діабет, на Львівщині приблизно така ж кількість – 40 тис. 

Основна мета проекту, за його словами, навчити пацієнтів способу життя з діабетом, адже лікар –ендокринолог не завжди може приділити достатньої уваги пацієнту. Вендзилович наголошує, що зайти в поліклініку і перевірити рівень цурку в крові – обов’язок кожного громадянина. Адже ускладнення від діабету надзвичайно серйозні. Завдяки фармацевтам, за його словами, і відкриваються такі школи, однак робота тут, здебільшого, побудована на ентузіазмі самих лікарів. Вендзилович переконаний, що хворий має мати цілодобовий доступ до лікаря, щоб могти отримати необхідну пораду. Тому передбачається при такій школі відкрити цілодобову гарячу лінію, або ж інтернет-ресурс, де б можна було отримати онлайн-консультації. 

Мета цього проекту, за словами його авторів, покращення якості життя пацієнтів. Самоконтроль – це важлива складова діалогу між пацієнтом та лікарем, без якої лікування втрачає свою ефективність. Цей проект покликаний забезпечити необхідними знаннями людей з цукровим діабетом, ефективно самому контролювати захворювання, самостійно регулювати харчування, фізичні навантаження тощо. Він має на меті уніфікувати навчання в таких школах самоконтролю. Для цього проекту спеціальне навчання проходять лікарі-ендокринологи, психологи, медсестри. Їм надають усі необхідні методичні матеріали. 

Школи для дорослих проходять в 11 містах України, школи для дітей – у п’яти містах. У Львові діятиме, як доросла, так і дитяча школа на базі обласного ендокринного диспансеру. 60 дітей протягом року навчатимуться у школах, вони складатимуть відповідні модулі для перевірки своїх знань та отримають можливість оздоровитись у санаторіях Миргорода. 

zik

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST