Фестиваль короткого метру міжнародного масштабу Друк

Львів втретє спробує себе у ролі оазиса короткометражок.  Сьогодні стартує Третій міжнародний фестиваль візуального мистецтва WIZ-ART, який триватиме 20-23 травня у Палаці мистецтв, хоч і не обіцяє червоної доріжки та голлівудських кінозірок, натомість всі інші атрибути престижного кінофестивалю з міжнародним статусом продемонструє. 

Протягом чотирьох днів кіномани зможуть побачити 105 короткометражок із 30 країн – Кореї, Китаю, Японії, США, Польщі, Македонії, Гонконгу, Норвегії, Болгарії, Іспанії, Нової Зеландії, Фінляндії, України... Порівняно з минулим роком географія фестивалю розширилася на десять країн. Не бракуватиме на фестивалі і майстер-класів та авторських зустрічей із знаменитими режисерами, тематичних вечірок, мистецьких експозицій. 
 
А який кінофестиваль без нагород? Кращих з кращих серед ігрових, анімаційних, експериментальних фільмів визначатиме міжнародне журі – турецький режисер Озан Ачіктан, словацький медіахудожник Антон Черни, режисер зі Швеції Анна Клара Орен та український продюсер Олександр Дебич.
 
«Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами, оскільки, на нашу думку, це найкращий варіант для адекватного і найкращого сприйняття стрічок, – розповіла директор фестивалю Wiz-Art, Оля Сало. – Для конкурсної та позаконкурсної програми ми з понад 500 короткометражок, які надійшли до нас (що цікаво, найбільше фільмів надійшло з Фінляндії), відібрали 105, які були створені у 2009-2010 роках. Усі відібрані фільми життєствердні, позбавлені будь-якої політичної тематики, стереотипів, міжнаціональної ворожнечі. Це якісні стрічки, зняті професійними режисерами, або надіслані кураторами кіно шкіл».
 
Протягом чотирьох днів у головному залі Палацу мистецтв відбудеться 13 ексклюзивних кіносеансів тривалістю по півтори години. Фільми у кіносеанси розподілено за тематичним принципом. Буде блок азійського кіно, спецпрезентація стрічок Озана Ачіктана, фільми про те, як люди починають нове життя, прагнуть щось змінити, про спокусу і нестримні бажання, любов, віртуальність, короткометражки найталановитіших режисерів-жінок... 
 
Свої фільми особисто представлять режисери Фернандо Усон (Іспанія), Томаш Юркєвіч (Польща), Тоні Донох’ю (Ірландія), Ана Мендес ( Португалія).

visitlviv.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST