У Львові відбувся семінар зі застосування медіації у публічно-правових спорах Друк
19 травня у Львові відбувся семінар з позасудового вирішення публічно-правових спорів, в якому взяли участь юристи, судді, науковці, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування 14 міст України.
 
Центр дослідження місцевого самоврядування протягом року у співпраці із юридичним управлінням Львівської міської ради реалізував у Львові пілотний проект з застосування процедури медіації для вирішення спорів між громадянами та органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади та їх посадових осіб.
 
Як поінформувала під час семінару експерт Центру дослідження місцевого самоврядування Лілія Сало, медіація як форма позасудового вирішення публічно-правових спорів попри неврегульованість його у чинному законодавстві, може ефективно застосовуватися для вирішення житлових; соціальних; земельних; інформаційних спорів між громадянами та органами місцевої влади. Це підтверджує досвід проекту, у межах якого вдалося задовольнити запити громадян за низками справ, розгляд яких розтягнувся у часі в органах місцевої влади, прокуратури чи судів. З іншого боку, є й позитив для юридичного управління Львівської міськради, перевантаженого в останні роки кількістю скарг та судових справ.
 
Л.Сало також зазначила, що позасудовим вирішенням спорів між громадянами, юридичними особами та органами місцевого самоврядування потенційно міг би займатися уповноважений з прав людини міської ради, введення такої посади саме активно дискутується у Львові. 

zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST