У Львові відсвяткували День Землі Друк
15 травня у Львівському центральному парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького відзначили 40у річницю Дня Землі – найбільшого та найстарішого екологічного свята.
День почався із волонтерських заходів – прибирання периферії парку та висадка клумб. Тут кожен охочий зміг долучитись до благоустрою парку.
 
За мішок зібраного сміття організатори дарувати пам’ятний значок „День Землі”. Відвідувачі парку та еко-активісти висадили три клумби: дві засадили петуніями, а одну, площею 182 м.кв., перекопали і засіяли газонною травою. „Ми дуже вдячні учасникам за проведену величезну роботу”, - каже локальний координатор акції Ярослав Ільчишин, голова Екологічного гуртка при Університеті імені Франка . 
На прес-брифінгу організатори презентували плід спільної творчості активістів з усієї України – найбільший прапор Дня Землі, що зображує планету Земля на блакитному фоні. Цей прапор, пошитий зі шматочків в різних регіонах країни, символізує єдність молодих українців у справі турботи про довкілля. 
 
Захід відкрила координатор проекту «День Землі 2010» Юлія Маклюк, яка у своєму виступі зазначила : «Наше свято проходить під гаслом «День Землі – кожен день!», яке має стати щоденним девізом усіх українців...» 
 
Заступник Голови Львівської облдержадміністрації Держко Ігор Зіновийович зауважив, що в такий день нам варто згадати про вчених-основоположників екологічного мислення. „Вернадський та Ціолковський, котрі розробили вчення про біосферу, заклали основи екологічного мислення”, - нагадав Ігор Зіновийович. Він також зазначив, що турбота про безпечне довкілля є одним із пріоритетів області. 
 
Олег Мазяр, директор парку імені Хмельницького, підкреслив особливе значення волонтерської допомоги. „Я дуже радий нашій співпраці з організаторами „Дня Землі” і сподіваюсь, що ми будемо партнерами і в майбутньому”.  
Ярослав Ільчишин, координатор акції у Львові ділиться враженнями від свята: „Фестиваль "День Землі" у Львові пройшов надзвичайно продуктивно й успішно, було залучено практично весь екологічний актив міста Львова. До акції прибирання, посадки квітів, конкурсів екологічних малюнків та різноманітних еко-ігор долучилася велика кількість дітей майбутнього України. Проведено перший у Львові екологічний квест, мета якого - популяризувати екологічне мислення в учасників квесту. Співорганізатор фестивалю, "Екологічний гурток" при географічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка, дякує насамперед всім волонтерам, еко-організаціям, "Супер-флорі" за квіти, міській раді за інформаційну підтримку, вегетаріанцям за частування, адміністрації парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, всім музичним гуртам, що виступали на фестивалі та пропагували екологічний спосіб життя й мислення”. 
 
Призи для переможців еко-квесту, команди „Білі троянди”, надав магазин екологічних товарів Еко-Львів. 
 
Ініціативна група „Люди за права тварин” організувала дегустацію вегетаріанських страв. 
 
На концерті до Дня Землі виступили львівські гурти Хмародери, Хочу ЩЕ!, In the Hole, Квадрат, Метелики, LOS COLORADOS. 
З приводу отримання додаткової інформації контактувати із : 
Ярославом Ільчишиним, локальним координатором акції у Львові, (097) 665 30 53, (093) 016 82 76 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
та Юлею Маклюк, координатором проекту „День Землі 2010”, (097)144-03-12, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
Сайт проекту: http://www.denzemli.org.ua/ 
 
Довідково. 
Проект „День Землі 2010” є серією еко-просвітницьких заходів у 4 містах України. 
 
24 квітня акція «День Землі» відбулась в Маріїнському парку міста Києва. Фото-звіт можна переглянути за посиланням http://ecoclub.kiev.ua//index.php?go=News&in=view&id=1291 
 
Подібні акції відбудуться також в Білій Церкві 22 травня та Харкові 5 червня. 
 
Проект «День Землі-2010» здійснюється за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні 
 
Організатори: ГО УЕК «Зелена Хвиля» 
 
Партнери проекту у Львові : ”Екологічний гурток” при географічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка, Львівський парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, львівський магазин екологічних товарів Еко-Львів, „Супер-Флора”, Український кліматичний рух, Інформаційний центр зі зміни клімату «КліматІнфо», AIESEC-GreenRush, «Люди за права тварин», Національний Університет «Києво-Могилянська Академія», магазин екологічних товарів «SexyGreen», 
Медіа-партнери : портал «Громадський простір», UNISTUDY. 

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST