Міні-фестиваль «Органне відродження» Друк

21 - 23 травня 2010 року в концертному залі Львівського будинку органної та камерної музики відбудеться міні-фестиваль, присвячений 100-річчю від дня народження засновника сучасної органної школи в Україні Арсенія Котляревського (1910-1994), видатного органіста, педагога і музичного діяча. 

Роль А. Котляревського у відродженні органного мистецтва в Україні важко переоцінити. Фактично він був першим, хто в 1951 році у Львові під час роботи проректором консерваторії розпочав цю складну справу, у 1970 році створив у Київській консерваторії органний клас, з якого вийшли майже усі сучасні провідні концертуючі органісти України, а в 1980 році став ініціатором відкриття у Києві Республіканського (нині — Національного) Будинку органної та камерної музики, який поклав початок утворенню подібних музичних закладів в інших містах України, у тому числі Львівського (1988 рік).
 
В концертах, які проходитимуть три дні виступатимуть  найавторитетніші українські органістки, представники органної школи, заснованої А.Котляревським: Заслужена артистка України Ольга Дмитренко (21 травня), Заслужений діяч мистецтв України, керівник органного класу професор Національної музичної академії Галина Булибенко (22 травня) та Народна артистка України, солістка Національного будинку органної та камерної музики Ірина Калиновська (23 травня). 
 
У кожному концерті буде виконуватись хоч один твір із репертуару, що грав сам А.Котляревський, та хоч один твір сучасного українського композитора. Будуть звучати композиції, присвячені авторами самому Арсенію Котляревському, а також твори, які ніколи не звучали у Львові. 
 
Фестиваль організований Благодійною асоціацією друзів органної музики і мистецтв за підтримки Міжнародного благодійного Фонду «Україна-3000». Початок концертів щодня о 18 годині, вхід вільний.

 Благодійна асоціація друзів органної музики і мистецтв 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST