У Держбюджеті на 2010 рік збережена спрощена процедура оренди майна релігійними організаціями Друк

Нещодавно набув чинності Закон України «Про державний бюджет України на 2010 рік». Цей документ зберіг існуючу до цього норму про звільнення релігійних організацій від обов’язку участі в конкурсах при оренді державного та комунального майна для релігійних цілей, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Установити, що у 2010 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, крім державного та комунального майна, що передається в оренду… релігійним організаціям для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній”, – передбачено у статті 72 Закону про Держбюджет. 

Законом також встановлено, що “орендар, який належно виконує свої обов'язки за договором оренди нерухомого майна, строк дії якого закінчується, має право на продовження договору оренди на новий строк, але не більше ніж на два роки”. 

При цьому орендар, який має намір скористатися таким правом, повинен повідомити про це орендодавця не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди нерухомого майна. 

Слід зауважити, що такі сприятливі умови для діяльності релігійних організацій збереглись без змін із минулорічного закону. 

Крім цього, стаття 62 Держбюджету на поточний рік встановлює, що “у 2010 році по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України «Про плату за землю», збільшені в 3,2 раза”. Для порівняння, у минулому році цей показник був трохи менше – 3,1. 

При цьому новий Держбюджет визначає, що для земель населених пунктів, грошову оцінку яких проведено і уточнено станом на 1 січня 2010 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України «Про плату за землю». 

Ці норми стосуються тих релігійних організацій, які користуються землею на правах власності чи оренди.

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST