У Львові презентують дипломні роботи молодих митців Друк
4 та 5 травня у львівському театрі ім. Леся Курбаса відбудеться показ дипломних робіт молодих митців, які пройшли майстер-класи нідерландської Пересувної академії сценічного мистецтва та Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса з Києва.
Про це 4 травня на прес-конференції повідомила менеджер проекту Ліна Романуха.
 
За її словами, участь у проекті взяли понад 150 молодих митців з Києва, Харкова, Первомайська, Львова, Рівного, Дніпропетровська, Одеси – тих, міст, де власне й проходили майстер-класи. Серед них Місько Барбара (соліст рок-гурту “Мертвий півень”), Світлана Олешко (режисер харківського театру “Арабески”), Тетяна Міхіна (акторка київського театру ім. Івана Франка), Мар'яна Савка (поет, видавець) та багато інших. Також до проекту долучились і кілька митців з Білорусії, Польщі, Сербії, Хорватії, Угорщини, США. Деякі українські студенти брали участь в класах у Сербії. «Зі 150 учасників – 8 отримали майстер дипломи, що надають їм право самим створювати театральні формації, і проводити майстер класи. Також ще 14 учасників можуть проводити майстер-класи», - зазначила Ліна Романуха. 
 
Власне, у межах проекту Пересувної академії сценічного мистецтва (МАРА - Moving Academy for Performing Arts) молодих митців навчали не лише азам організації сценічного простору, роботі зі світлом, відображеннями, проекційною та фототехнікою, а й також арт-менеджменту, технологіям розвитку лідерських якостей та побудові команди. 
 
«Сьогодні і завтра ввечері глядачі зможуть побачити 12 перформансів, які створили учасники проекту – від сценографії до освітлення та інших технічних речей», - запевнила Ліна Романуха. 
 
За словами директора МАРА Іде Ван Хайнінгена, протягом двох вечорів львів’яни зможуть побачити етюди, маленькі перформанси тривалістю від 3 до 20 хв, створені молодими митцями; причому без використання важких реквізитів, зате зі створеними власноруч картинками й колажами. «Мета проекту - допомогти молодим митцям створити свій проект, свою роботу, не зважаючи на те, що немає грошей. Бо, якщо ви грошей не маєте, ви повинні бути дуже креативними», - зазначив Іде Ван Хайнінген. 
 
Початок – о 19.00. 
 
Нагадаємо, вже третій рік нідерландська організація Пересувна академія сценічного мистецтва (MAPA) спільно з Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса подорожують територією України у пошуках молодих митців, які прагнуть створити незалежні театральні формації. З 2007 року розпочато освітній проект “Процесія образів”, що складається з низки розгорнутих майстер-класів (курсів) з арт-менеджменту, проекційної та світлової техніки тощо. 

Західна інформаційна корпорація

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST