Бюджет-2010 не передбачає збільшення стипендій Друк

Державний бюджет на 2010 рік, прийнятий вчора Верховною Радою України, не передбачає збільшення стипендій для студентів, повідомляють у Секретаріаті Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України.

«Статтею 54 передбачається встановлення у 2010 році розмірів мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, учнів і студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірах, що діяли у грудні 2009 року. Таким чином їх розмір не буде збільшений. Однак керівники ВНЗ згідно з положеннями бюджету мають провести індексацію відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», - зазначив член Секретаріату ВСР з юридичних питань Максим Панов. 
 
«У той же час інші статті розділу «Особливі положення» передбачають поступове збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати до 875 та 922 гривень відповідно до кінця цього року. Таким чином стипендія буде нижчою за прожитковий мінімум», - зазначив він. 
 
Також у Секретаріаті ВСР зазначили, що останній раз стипендії переглядалися близько двох років тому. Тоді звичайна стипендія була встановлена на рівні 530 гривень. Нещодавно відбулася індексація і зараз вона складає 670 гривень. 
 
За словами Максима Панова, їх рівня вже давно не вистачає на нормальне проживання студента. «Оплата гуртожитків зростає, щороку збільшується вартість контрактного навчання, дорожчає громадський транспорт. Тобто видатки звичайного студента збільшуються. А надходження – ні. У таких умовах студент буде змушений іти працювати, а не приділяти належний час навчанню. Відповідно можна буде поставити під велике питання ґрунтовність знань такого студента», - наголосив Максим Панов. 
 
Він також висловив сподівання, що незабаром відбудеться стабілізація економічної ситуації в України і можна буде говорити про збільшення студентських стипендій. 

Громадський Простір

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST