Громадськість Львова обговорила проект будівництва готелю поблизу парку «Знесіння» Друк

У п’ятницю, 23 квітня, у Львові пройшли громадські слухання містобудівного та історико-містобудівного обгрунтувань розміщення готельно-рекреаційного комплексу на вул.Довбуша, 15 у Львові. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Замовником містобудівної документації розміщення готельно-рекреаційного комплексу на вул. Довбуша, 15 у Львові виступило ТзОВ «Архібуд», яке на слуханнях представляв Ігор Миколайчук. Він розповів зацікавленим львів’янам історію придбання з київського аукціону у колишньої віськової частини прикордонних військ ділянки поміж Високим замком та Кайзервальдом.
 
Містобудівне обгрунтування для «Архібуду» розробив Державний інститут проектування міст «Містопрооект», а історико-місторбудівне обгрунтування – Український спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідрпоектреставрація». Коплексно цю містобудівну документацію на громадських слуханнях репрезентував головний архітектор проекту, начальник АПМ-2 ДІПМ «Містопроект» Валерій Дубина. Архітектурно-планувальне рішення комплексу не стало предметом слухань, бо за словами Віталія Дубини, архітектурні рішення можуть уточнятися на подальших стадіях проектування. Загалом проект розташування готельного комплексу знайшов підтримку у депутатів та чиновників міської ради, які також водночас є мешканцями цього району, а також частини інших мешканців цього району.
 
«Я живу поруч, і мені боляче дивитися, на те, що ця територія є занедбаною та небезпечною. Мені неприємно, що там дуже висока посадова особа в області хоче розташувати сміттєзбиральну фірму, і всі про це мовчать! Вірю, що забудовник зможе облагородити територію парку «Знесіння», зробить її зручною, освітленою, цивілізованою», – сказав голова фракції партії «Свобода» у ЛМР Василь Павлюк.
 
Із думкою депутата-сворбодівця також погодився інший депутат Василь Хомицький та директор Львівського реіонального ладшафтного парку «Знесіння» Олесь Завадович, а також численні мешканці вул. Лісної, Довбуша та Митрополита Липківського, котрі подякували за те, що до майбутнього об’єкту за бюджетні кошти міста протягнули 2-кілометрову гілку каналізації, якої у тому районі від віків не було. Особливо активну участь в обговоренні проекту узяли депутат ЛМР Теодор Дяків та відома дослідниця ландшафтної архітектури та історії львівських парків Тетяна Максим’юк із кафедри містобудування НУ «Львівська політехніка». Жодного опонента проекту із Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури на громадських слуханнях не було. Правник Дмитро Гудима із ЛНУ ім. І.Франка запропонував до резолюції обговорення записати пункт, покликаючись на котрий Львівська міськрада змогла б зобов’язати забудовника укласти інвестиційний договір із парком «Знесіння», що сприяло б цільовому фіннасуванню ошляхентення паркової території.
 
Компанія «Архібуд» також підтвердила намір передати парку «Знесіння» незабудовані площі на вул. Довбуша, 15. Про це повідомив представник фірми Ігор Миколайчук.
 
«Ми підписались під протоколом, що передамо землі парку», – наголосив він.
 
Він повідомив, що на землях, де не буде забудови, буде створено загальнодоступну зону відпочинку, оглядові майданчики, спортивно-відпочинкові об’єкти. Ці землі, площею близько 2 га, буде передано паркові «Знесіння».
 
Підсумовуючи слухання, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський пообіцяв, що проектанти розрахують вплив майбутнього готельного комплексу на довкілля, а забудовник упорядкує прилеглу територію.
 
Отож, за намірами «Архібуду» на ділянці, що розташована на території із потрійним охоронним статусом (у межах історичного ареалу Львова, в межах Державного історико-архітектурного заповідника, Переліку світової спадщини ЮНЕСКО – об’єкту природозаповідного фонду України) на плато у піддіжжі гори Лева, невдовзі постане готельно-рекреаційний комплекс. Це буде готель заввшки до 7 поверхів на 500 місць в апартаментах та автостоянкою в підземну рівні загалом на 130 машино-місць. Готель матиме категорію не менше 4 зірок та благоустроєну зону відпочинку й оглядові майданчики.

zik

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST