Громадські організації наступають Друк

Про це свідчить кількість поданих проектів від громадських організацій, охочих узяти участь у конкурсі на реалізацію кращих соціально-культурних проектів, аби отримати кошти.

Про це свідчить кількість поданих проектів від громадських організацій, охочих узяти участь у конкурсі на реалізацію кращих соціально-культурних проектів, аби отримати кошти.

Цьогоріч на конкурс соціально-культурних проектів 118 громадських організацій подали 206 проектів у напрямку культури, соціального захисту, виховання та оздоровлення молоді, розвитку громадянського суспільства. Натомість торік у такому ж конкурсі взяли участь лише 97 громадських організацій, які представили 144 проекти. Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління "Секретаріат ради" пояснює це тим, що багато громадських організацій повірили в реальність реалізації своїх проектів і фінансову підтримку з боку міської влади. "Якщо раніше доводилося тривалий час "оббивати пороги" різних кабінетів, аби знайти елементарну відповідь на запитання, не говорячи про бажання співпрацювати, то сьогодні маємо спеціальний відділ, який розробив механізми співпраці та готовий йти назустріч усім громадським організаціям, що пропонують цікаві проекти", розповів пан Лукашевський. За його словами, працівники відділу громадського партнерства приймають усі заявки на конкурс, формують перелік поданих проектів за наявності всіх необхідних документів і передають па опрацювання в департамент гуманітарної політики, після чого проекти ці проекти розглядає конкурсна комісія.

Критерії оцінки проектів розміщені на сайті Львівської міської ради. Це дає змогу прослідкувати за об'єктивністю та прозорістю прийняття рішення конкурсною комісією.

Виникає логічне запитання: які здебільшого громадські організації беруть участь у конкурсі соціально-культурних проектів і яку користь вони несуть? Наведемо лише декілька прикладів з минулого року. Громадська організація "Спільнота взаємодопомоги "Оселя" працює з безпритульними, безробітними та людьми, які потребують соціально-психологічної допомоги, як-от алко- та наркозалежні. Для таких людей, зокрема, створено притулок для постійного місця перебування та реабілітації з метою повернення таких людей у суспільство. Також можна згадати навчально-реабілітаційний центр "Джерело", де навчають самостійному життю дітей із церебральним паралічем, забезпечують їхнє транспортування на навчання та додому, а також літні табори відпочинку. Громадська організація "Срібні крила" провела минулого року всім відомий "Парад Левів" біля Ратуші, які потім продали з аукціону, а за отримані кошти збудували декілька дитячих майданчиків. Здебільшого такі громадські організації працюють за рахунок благодійних внесків, грандів та отримують фінансову підтримку від Львівської міської ради.

Для газети

Володимир Квурт секретар Львівської міської ради

Головне наше завдання - підтримати громадську ініціативу в їхньому бажанні якісно й ефективно вирішувати ті чи інші проблеми міста. Це й робота з соціально незахищеними верствами населення, неповносправними, оздоровлення "дітей вулиці" в літніх таборах тощо. Ті кошти, які знаходять громадські організації самотужки, подекуди є недостатніми для реалізації доброї справи. У цьому випадку Львівська міська рада має змогу дофінансувати якісні проекти, закладаючи кошти в міський бюджет. Але це не означає, що кожен, хто створить громадську організацію, отримає кошти. Є конкурсна комісія, яка аналізує діяльність громадських організацій, їхні ініціативи, зміст поданих проектів і ефективність їхньої реалізації. Лише після цього обирає найкращі з них.

Цьогоріч у міському бюджеті для реалізації соціально-культурних проектів закладено 1250000 грн. Порівнюючи цю суму з кошторисом усіх поданих цьогоріч проектів, можна зробити висновок: ми зможемо підтримати лише кожен п'ятий проект. Щоб змінити ситуацію наступного року і забезпечити належну підтримку більшій кількості громадських організацій, плануємо провести конкурс проектів напередодні формування та прийняття бюджету, щоб визначити суму, яку нам потрібно закласти в бюджет, тобто вже цієї осені.

Окрім того, днями зроблено ще один крок до покращання співпраці з громадськими організаціями. На сайті Львівської міської ради запрацювала окрема сторінка, присвячена співпраці міської влади з громадськими організаціями, де можна ознайомитися з усією необхідною інформацією щодо проектів, конкурсів та їхніх умов, критеріями оцінки проектів, коштів, роботи відділу громадського партнерства, переліком громадських організацій та іншою необхідною інформацією. Ми розуміємо, що громадські організації інколи можуть зробити те, що в силу певних обставин не має змоги зробити міська влада, і наше завдання - максимально їм у цьому допомогти.  

  Львівська газета, 04.04.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST